Tizenkét szakját szünetelteti a Nyíregyházi Főiskola
Szünetelteti tizenkét bolognai rendszerű alapszakának indítását 2014 szeptemberétől, és az idén ősztől intézeti rendszerben működteti tovább öt karát a Nyíregyházi Főiskola.
A jelenleg több mint ötezer hallgatót oktató főiskola fizetési kötelezettségeinek és részben a PPP-beruházásokból eredő tartozásállományának csökkentésére 350 millió forint támogatást kapott a 2 milliárd forint keretösszegű felsőoktatási struktúraváltási alapból, ennek fejében pedig az intézmény egy szerkezetátalakítási, irányítási és korszerűsítési program végrehajtását vállalta - közölte a rektor. Az erről szóló támogatási szerződést júniusban írta alá Balog Zoltán, az emberi erőforrások miniszter és a főiskola rektora.
A tervek szerint a második körben további több száz millió forint támogatást kaphat a Nyíregyházi Főiskola - tette hozzá Jánosi Zoltán.
Az intézmény szenátusa által is elfogadott szakmai program tizenkét bolognai rendszerű alapszak szüneteltetését, illetve a tanárképzésbe átvezetését írja elő: 2014 szeptemberétől nem indítják el a magyar, a történelem, az andragógia, a pedagógia, a környezetkultúra, a plasztikai ábrázolás, a kommunikáció és médiatudomány, a nemzetközi tanulmányok, az informatikus-könyvtáros, a fizika, a kémia és a matematika szakokat a Nyíregyházi Főiskolán.
Jánosi Zoltán rögzítette: a kevés hallgatót vonzó alapszakok többségének szüneteltetését már tartalmazta a főiskola által tavaly megalkotott intézményfejlesztési terv, amely most kiegészült a kormányzati koncepcióval.
Az eddigi öt kar működésében is változások történnek, a rektor indoklása szerint működtetésük költségessé vált az elmúlt években, emellett több kar nem volt "tiszta" szerkezetű", azaz több tudományterületet fogtak össze. Az öt kar helyén tizenhárom intézetet hoznak létre, ezekhez csatlakozik az eddig karon kívül működő agrár- és molekuláris kutatóintézet.
Az átalakítás az előzetes számítások alapján körülbelül 40 millió forintos megtakarítást jelent a Nyíregyházi Főiskolának - tette hozzá a főiskola vezetője. A főiskola intézményfejlesztési terve emellett a 700 fős dolgozói létszám húszszázalékos csökkentését is előírja 2015-ig, hetven dolgozót már elbocsátottak.
A több mint tízezer hallgatóra méretezett főiskolai kampusz kihasználatlan infrastruktúráját bérbe adja a főiskola - mondta el Jánosi Zoltán.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A Diákhitel2 és a Képzési Hitel továbbra is kamatmentesen igényelhetők. Teljes cikk
A kormány a köznevelés minőségének javítása érdekében 2023-ban bevezette a pedagógusok egyéni teljesítményértékelését (TÉR), amit a KRÉTA... Teljes cikk
Az oktatás stratégiai ágazat, ami nemcsak egy politikai tételmondat, hanem a mindennapok valósága, mert egy ország jövője az iskolapadban kezdődik -... Teljes cikk
- Díjazták a legjobb magyar egyetemeket 1 hónapja
- Közel két évtized után távozik az Eisberg ügyvezetője 2 hónapja
- Miért nincs MI-t érintő oktatási stratégia és jó ötlet-e leépíteni a bölcsészképzést? 2 hónapja
- Szinte teljesen eltűntek az egyetemista és a 30 év feletti nyelvvizsgázók 2 hónapja
- A felsőfokú végzettségűek aránya a 25–34 éves korú népességen belül - grafikon 2 hónapja
- Egyre komolyabb problémát jelent a hallgatók lakhatása 2 hónapja
- Vezetőváltás az N7 Holding élén 2 hónapja
- Kulcsemberek: kik is ők és hogyan tarthatóak meg? 3 hónapja
- Egyetért-e a Tisza Párt felvetésével, hogy legyen 200 ezer forint értékben nyugdíjas SZÉP-kártya? 3 hónapja
- Rekord az idei felsőoktatási felvételi jelentkezésben - minden 4. jelentkező harminc év feletti 4 hónapja
- Rekordot hozott az idei felsőoktatási felvételi jelentkezés 4 hónapja