Többezres Airbus-sztrájk mellett ért véget az A300-asok korszaka
Az Airbus három németországi üzemében csütörtökön többezer dolgozó tüntetett amiatt, hogy a cég az átalakítás miatt eladja vagy bezárja vareli és laupheimi üzemeit. A nordenhami üzem működtetésére partnert keres az Airbus.
hirdetés
Az Airbus Toulouse-i főhadiszállásán a jövő héten találkozik a német kancellár és a francia elnök, hogy az Airbus jövőjéről tárgyaljanak.
Időközben csütörtökön elkészült az Airbus utolsó A300-as modellje, a géptípus megszűnő gyártásával az európai repülés történetének egy korszaka ér véget. Az A300-as - amelynek utolsó példányát a FedEx Corp. veszi meg - 1969-ben indult világhódító útjára, gyakorlatilag az első gép volt, amelyet az Airbus maga tervezett, és az első, két hajtóművel működő, nagyterű gép.
Az A300-301-es gépcsaládból összesen 821 darabot adtak el, ebből 710 jelenleg is repül.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A Magyar Nemzeti Bank új vezetése úgy döntött, bezárja a jegybank Balatonakarattyán lévő Oktatási- és Konferenciaközpontját, ez 60 ember... Teljes cikk
Félidejéhez érkezett BAT Pécsi Dohánygyár Kft. (BAT PD) új gyártócsarnokának hatvanmilliárd forintos beruházásban zajló építése, amellyel a... Teljes cikk
A debreceni déli ipari övezetben elkészült a kis-és középvállalkozások parkja (kkv-park) első üteme, amelyet kétmilliárd forint kormányzati... Teljes cikk
- Leállítja spanyol és francia gyárait az Airbus 5 éve
- Alkatrészgyárat létesít Magyarországon az Airbus Helicopters 7 éve
- Fogyatékos emberekkel teljesít sikeresen az Airbus beszállítója 9 éve
- Egyszerre bővít és épít le az Airbus 18 éve
- Vezetőváltás az Európai Légvédelmi és Űrtársaságnál 18 éve
- Hétfőn munkába állnak az Airbus-dolgozók 18 éve
- Airbus: a francia kormány ellenzi az elbocsátásokat 18 éve
- Több mint 20 ezer alkalmazott tüntet az Airbus-nál 18 éve