Tovább nőtt a szakadék az orosz jövedelmekben
Szeptember 1-jétől 109 százalékkal, 2300 rubelre (89 dollár) emelik az orosz minimálbért, amely a létminimum fele. Közben sztrájkra készülnek a GM-Avtovaz munkásai - tudósít a Napi Gazdaság.
Mihail Zurabov egészségügyi miniszter szerint azonban a minimálbér további növelése feszültségeket okozhat a bérskálán belül, mivel a munkaadók nem fogják kifizetődőnek találni, hogy az alacsonyan képzett alkalmazottaiknak magasabb bért adjanak, emellett a béremelések problémát okozhatnak a regionális költségvetésekben is.
A statisztikai adatok szerint az oroszok 15 százalékának jövedelme nem éri el a szegénységi küszöböt, és 15-ször annyit keres a lakosság leggazdagabb 10 százaléka, mint a legszegényebb 10 százalék. Moszkvában azonban ennél is több, 41-szeres a különbség a legfelső és a legalsó szint között. Szakértők szerint az óriási jövedelmi szakadék a szociális feszültségek kirobbanásához vezethet.
2006 végén a havi átlagbér 9000 rubel, azaz alig valamivel több, mint 300 dollár körül mozgott Oroszországban. A 2002 óta rendkívül nyereségesen működő GM-Avtovaz munkásai két héttel ezelőtt egy szakszervezeti demonstráción azt követelték, hogy a vállalat emelje a minimálbérüket 520 dollárra - olvasható a Napi Gazdaságban.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A rendszert az Egyesült Államokban és Kanadában vezetik be. Teljes cikk
Csak a 25 év alattiak jelentettek csökkenést az elégedettségben, ami arra utal, hogy személyre szabottabb stratégiákra van szükség a karrierjük... Teljes cikk
A friss kimutatás a nyugati szomszédunkban az idén egész évre 7 ezer csődkérelemmel számol. Teljes cikk
- Miért könnyíti meg a magyar kormány az orosz vendégmunkások munkavállalását? 12 hónapja
- Ukrajna tovább halasztotta a létfontosságú vállalatok dolgozóinak mozgósítását 1 éve
- Minden második orosz úgy érzi, hogy a legalapvetőbb kiadásokra sem elég a fizetése 2 éve
- Jó hír minden leendő nyugdíjasnak: Ledolgozták hatalmas veszteségüket a pénztárak 2 éve
- Japánok nyújtanak sokrétű segítséget az ukrán orvosoknak a halottak azonosításában 2 éve
- Ilyen akadályokkal kell megbírkózniuk az ukrán menekülteknek a magyar munkaerőpiacon 2 éve
- Nagyvállalatok fogtak össze, hogy több tízezer menekültnek adjanak munkát 2 éve
- Annyian mentek el a háborúba, hogy kényszermunkások építhetik a Ladákat 2 éve
- Bevezethetik a hatnapos munkahetet Oroszországban 2 éve
- Legalacsonyabb nyugdíjkorhatárok világszerte - Itt a lista! 2 éve
- Kényszerszabadságra küldi dolgozóit a Ladákat gyártó vállalat 2 éve