Tüntetés lesz a Szigeten?
A Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) véleménye szerint a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom által az Óbudai Hajógyári Szigetre még januárban bejelentett tüntetés jogszerű.
A közlemény valószínűsíti, hogy a fesztivál nagyszínpadánál - ahol több tízezren férnek el - a tüntetésen maximum százan lesznek, így a koncert és a tüntetés azonos helyen és időben zajlik majd, de ez "nem jelenti azt, hogy bármelyik is ellehetetlenítené a másikat". Ilyen esetben a rendőrség feladata mindkét rendezvény megközelítésének és zavartalan lebonyolításának biztosítása, a résztvevők biztonságának garantálása - mutattak rá. Arról is írtak, hogy "a rendészeti kérdések megoldása a rendőrség, és nem a Sziget Kft. törvényes kötelezettsége", ugyanakkor "a tüntetés biztosítása tekintetében a gyülekezés szervezőit együttműködési kötelezettség terheli".
Felhívták a figyelmet arra, hogy "amennyiben az önkormányzat úgy kötött bérleti szerződést kulturális rendezvény megtartására, hogy a Sziget Kft-t nem tájékoztatta arról, hogy ott és akkor egy jogszerű tüntetés megtartására kerül sor, akkor azért a felelősség a fesztivál szervezőivel szemben kizárólag az önkormányzatot terheli", és "ez a figyelmetlenség nem járhat a gyülekezési szabadság korlátozásával".
Gerendai Károly, a Sziget Kulturális Szervezőiroda ügyvezetője az MTI-nek azt mondta: az óbudai szigetre - mivel az irodának a fővárosi önkormányzattal a rendezvény megtartására érvényes szerződése van - a fesztivál ideje alatt az jöhet csak be, aki megváltotta belépőjegyét vagy tiszteletjegyet kapott. "A rendezvény programjaira mi nem fogunk senkit azért ingyen beengedni, mert arra hivatkozik, hogy tüntetni jött" - fogalmazott.
A fesztivál főszervezője közölte: "egyelőre számomra ez egy elképzelhetetlen helyzet, nem is az én dolgom ezt megoldani, mert nem én teremtettem ezt a helyzetet". A rendőrségnek kell megoldani ezt a szituációt, ugyanis ez a szerv jogosult erre - tette hozzá. Általánosságban elmondta: meg kell vizsgálni, hogy bármely közterületen zajló rendezvényt el lehet-e lehetetleníteni azzal, hogy az adott helyszínre tüntetéseket jelentenek be.
- 2026.02.19Tudásmegosztó közösségek szerepe a digitális korban A konferencián a tudásmegosztó tanulóközösségek kialakításának és működtetésének gyakorlati kérdéseivel foglalkozunk. Az üzleti szférában és a felnőttoktatás területén alkalmazott gyakorlati tapasztalatokon keresztül, valamint a kapcsolódó kutatási eredmények tükrében vizsgáljuk, hogy a szervezetekben, szervezetek közötti és szervezeteken átívelő szakmai közösségekben a tudásmegosztás hogyan működik, milyen átalakuláson esik át a digitális transzformáció hatására.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Nem irodai székbe, hanem hóviharba keresnek embereket: a British Antarctic Survey asztalosokat, szerelőket, szakácsokat és más fizikai dolgozókat... Teljes cikk
Elhunyt Borsik János, a rendszerváltás kiemelkedő szakszervezeti vezetője, a Mozdonyvezetők Szakszervezetének egykori ügyvezető alelnöke, az Autonóm... Teljes cikk
A kutyabarát iroda egyre több munkavállaló számára vonzó extra, ugyanakkor HR-szempontból komoly felelősséget is jelent. A négylábú kedvencek... Teljes cikk
- "Tanévnyitó az utcán": tüntetések és sztrájkfenyegetés a kormány megszorításai miatt 8 hónapja
- Tüntetnek a szomszédban a diákok: "nem kiadás vagyunk, hanem befektetés" 8 hónapja
- Jelentősen nő a bírák és a bírósági alkalmazottak bére - miért lesz akkor demonstráció? 13 hónapja
- Tüntetéssel hívták fel a figyelmet az európai ipar válságára 1 éve
- Utcára vonulnak a bírók Budapesten 1 éve
- "Sokkal több a vadász, mint a fóka" - Tüntettek a taxisok a fővárosban 1 éve
- Rendőrök tüntetnek Romániában 1 éve
- Tüntettek az oktatásban dolgozók Horvátországban 1 éve
- Tízezren tüntettek: a kormány "egyszerre döfte hátba és rúgta arcba" a gazdálkodókat 1 éve
- Tüntetésbe kezdtek egy fegyvergyár alkalmazottai 1 éve
- Brüsszelben tüntettek a biztonsági, higiéniai és vendéglátóipar dolgozói 1 éve

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig