Új pénzügyminisztere van Litvániának
Ingrida Simonyte személyében új pénzügyminisztere van Litvániának.
Simonyte elődje, Algirdas Semeta az Európai Bizottság költségvetési biztosa lehet.
Világgazdaság
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A Lidltől érkezik a Yettel új kommunikációs igazgatója: Tőzsér Judit 25 éves szakmai tapasztalattal és egy évtizedet meghaladó vezetői múlttal... Teljes cikk
Mark Mason helyét Gonzalo Luchetti veszi át a vállalatnál. Teljes cikk
Oltvai Mártont nevezték ki október elsejével a Schneider Electric Dunavecsén található Duna Smart Power Systems (DSPS) okosgyára igazgatójának. A... Teljes cikk
- Infláció az EU-tagállamokban 2022 februárjában 4 éve
- Pénzügyminiszter: megkezdődhet a magyar gazdaság talpra állása 6 éve
- A kormány elfogadná a 10 százalékos minimálbér-emelést 6 éve
- Ezekre a megyékre is kiterjesztik a munkaerőpiaci reformprogramot 6 éve
- 3,5 milliárd forint a vállalkozásoknak munkahelyteremtésre 6 éve
- Magyarország ragaszkodik adórendszeréhez 7 éve
- Népszerű a kisadózók tételes adója 7 éve
- Elkészültek az első tervek a nyugdíjpiacra történő állami belépéshez 7 éve
- A kormány egyetért a béremeléssel, de a cafeteria ügyében az álláspont nem változott 7 éve
- A Deloitte korábbi vezére lesz a pénzügyi államtitkár 7 éve
- Megvan Tállai András utódja 8 éve
A tudás törvényei: a megértés kulcsa