kapubanner for mobile

Új vezető az Államadósság Kezelő Központ élén

Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter az Államadósság Kezelő Központ alapítói joggyakorlójaként 2025 februárjától Hoffmann Mihályt, az Exim eddigi pénzügyi vezérigazgató-helyettesét nevezi ki a társaság vezetői feladatainak ellátására - írja a Nemzetgazdasági Minisztérium közleménye.

Hoffmann Mihály korábban, 17 éven keresztül a Magyar Nemzeti Bankban dolgozott, kezdetben költségvetési, adósságfinanszírozási, makropénzügyi témákkal foglalkozott, majd a későbbiekben a jegybanki devizatartalék stratégiai kérdései, a monetáris politikai eszköztár, illetve a kockázatkezelés területén szerzett szakmai tapasztalatokat.

A szakember az elmúlt 2,5 évben az Exim pénzügyi vezérigazgató-helyetteseként – többek között – a forrásbevonási területet is felügyelte, amelynek keretében a hazai finanszírozási lehetőségek kiaknázása mellett több sikeres nemzetközi devizakötvény-kibocsátás megvalósításával is hozzájárult az Eximbank mérlegének dinamikus bővüléséhez, a hitelezés beindításához, a magyar vállalkozások támogatásához és a fenntartható gazdasági növekedéshez.

A közlemény szerint Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter Hoffmann Mihálytól elvárja, hogy vezetésével az Államadósság Kezelő Központ továbbra is alacsony költségek mellett, magas szakmai színvonalon biztosítsa a magyar államháztartás hatékony és biztonságos finanszírozását, ezáltal annak stabilitását.

 

  • 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni. info button Részletek ticket button Jegyek