kapubanner for mobile

Újabb Foxconn-dolgozó lett öngyilkos

Meghalt egy fiatal Foxconn-alkalmazott szerdán, miután kizuhant 18. emeleti lakásából a délnyugat-kínai Szecsuan tartományban - közölte a kínai média.

A világ egyik legnagyobb elektronikai bérgyártójának, a tajvani központú Foxconnak a területén 2010-ben összesen 18-an kíséreltek meg öngyilkosságot, közülük 14-en meghaltak, 2011-ben pedig további négy eset vált ismertté.

A szerdai áldozat egy 23 éves férfi, aki a kórházba szállítása után vesztette életét. A hírt a csengtui (Chengdu) közbiztonsági hatóság hivatalos mikroblog oldalán tette közzé.

A többek között az Apple, a Dell, a HP, a Motorola, a Sony és a Nokia beszállítójaként működő vállalatóriásnak jelenleg 1,2 millió alkalmazottja van, akik közül egymillióan dolgoznak a szárazföldi Kínában. A céget korábban sok bírálat érte a rossz munkakörülmények, és a munka monoton volta miatt. A vállalatvezetés igyekezett bizonyítani, hogy mindent megtesz a körülmények javításáért, és külön intézkedéseket hozott az öngyilkosságok megelőzésére.

A cég több bejárást, nyitott napot is szervezett a médiának, s többször is azzal vádolta meg a sajtót, hogy méltánytalanul és esetenként üzleti megfontolásokból támadja, kritizálja a Foxconnt. Védekezésül azt is felhozta a vállalat, hogy alkalmazottainak arányában az öngyilkosságok száma messze alatta marad a kínai országos átlagnak.
  • 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
110 új munkahely jön létre Mezőtúron

A Rév-Bíró-Vart Metal Zrt. friss, mintegy 2,1 milliárd forintnyi értékű beruházása száztíz új munkahelyet hoz létre Mezőtúron - közölte... Teljes cikk

50 új munkahelyet teremt a Knaus Tabbert Nagyorosziban

A lakóautókat gyártó Knaus Tabbert legújabb, mintegy 2,2 milliárd forintnyi értékű beruházása ötven új munkahelyet hoz létre Nagyorosziban -... Teljes cikk

Időzített bomba a techiparban: sztrájk jöhet a Samsungnál

A Samsung Electronics dél-koreai dolgozóinak 93 százaléka megszavazta a sztrájkot a bónuszvita miatt, ami tovább mélyíti a konfliktust a világ... Teljes cikk