Újabb gazdaságvédelmi akcióterv készül 2020-ban
Az akcióterv egyik legfontosabb célja a vállalkozások adóterheinek csökkentése.
A PM emellett további közép- és hosszú távú intézkedéseket is kidolgoz, hogy javítsa az üzleti környezetet, illetve az oktatás, a képzés, a foglalkoztatás és a gyermekvállalás feltételeit - mondta. Az államtitkár szerint a gazdaságvédelmi intézkedéseket az idén elfogadott első akcióterv eredményei is igazolják. A 2019-ben életbe lépett változások közül kiemelte a szociális hozzájárulási adó csökkentését, a fejlesztési adókedvezmény szabályainak módosítását, illetve az adóelőleg-feltöltési kötelezettség eltörlését.
Januártól csökken az adónemek száma, a kisvállalati adó mértéke, mérséklődik a szálláshely-szolgáltatók adófizetési kötelezettsége, bővülnek a kutatási-fejlesztési kiadások és a kistelepüléseken építkezők támogatásai - tette hozzá. Várakozása szerint a gazdaságvédelmi intézkedések 2020-ban éppúgy hozzájárulnak a növekedéshez, mint a PM adatai alapján 4,9 százalékosra becsülhető idei bővüléshez. Banai Péter Benő hangsúlyozta, hogy 2019 a hetedik olyan év, amikor a belföldi növekedés felülmúlja az EU-átlagot. Ennek köszönhetően - mint mondta - a magyar gazdaság 2013 óta 30 százalékkal bővült.
MTI
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A kormány haladéktalanul kezdjen érdemi tárgyalásokat a pedagógusokkal, dolgozzon ki valós és differenciált bérrendezési modellt - írta a... Teljes cikk
2026 februárjában a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 616 ezer főt tett ki. A munkanélküliek száma 231 ezer fő, a... Teljes cikk
Az eredetileg március 30-ra tervezett sztrájkot Maruzsa Zoltán köznevelésért felelős államtitkár jogellenesnek tartja. Teljes cikk
- Versenytilalmi megállapodás: amit a HR-nek és a payrollnak kötelező tudnia 1 hónapja
- Figyelmeztet a NAV: hamarosan lejár a kata-bevallás határideje! 1 hónapja
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV február végén 1 hónapja
- Hogyan érvényesítsük az szja-kedvezményeket 2026-ban? - Érdemes időben nyilatkozni 3 hónapja
- NAV: könnyítésre számíthatnak az egyéni vállalkozók 3 hónapja
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV január második felében 3 hónapja
- Erre fókuszál majd a NAV a kkv-knál 2026-tól! 3 hónapja
- Ilyen kedvező adóügyi változások léptek életbe január 1-től 3 hónapja
- Így változik az alanyi adómentesség határa 2026-tól 3 hónapja
- Így változnak az egyszerűsített foglalkoztatás szabályai 2026-tól 3 hónapja
- Ezek a leggyakoribb adózási és jogi hibák az év végén 3 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?