Újabb görög sztrájktörők érkeznek Ferihegyre?
Egy téves címre küldött levélből kiderült, hogy újabb illegális görög sztrájktörők érkeznek Ferihegyre - tudatta közleményében a Légiközlekedési Egyesült Szakszervezet (LESZ) és a Repülőtéri Dolgozók és Szolgáltatók Szakszervezete (RDSZSZ). Az érdekképviseletek sérelmezik, hogy öt módosító pontjukból csupán egyről hajlandó tárgyalni a Hochtief-Budapest Airport vezetése.
Az illegális sztrájktörők szállása eddig legalább 22 millió forintjába került a vállalatnak. Ezen felül ellátásuk, és a szakszervezetek értesülése szerint 1500 eurós illetményük is a cég kasszáját terhelik. Ha a vezetőség valóban a megegyezést, és nem a dolgozói érdekképviseletek megtörését tűzte volna ki célul, akkor ebből az összegből akár több sztrájkkövetelést is teljesíteni lehetett volna - hangsúlyozzák az érdekvédők.
Mint írják, a január 8-i tárgyaláson a menedzsment a szakszervezetek öt módosító javaslatából csak egyetlen egyet volt hajlandó napirendre venni. A szakszervezetek álláspontja szerint a menedzsment nem is törekszik megegyezésre. Miután a sztrájk felfüggesztése után tíz napig hiába akartak tárgyalóasztalhoz ülni az érdekképviseletek, most is csak az ismert ultimátumokat lehet hallani a vezetéstől. Eközben pedig a jogos sztrájk illegális leverésére készülnek, újabb jogsértésekkel -szól a közlemény.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A kecskeméti Mercedes-gyár tovább bővül; az idén már 140 új munkatársat vettek fel, így a létszám elérte az ötezer főt - jelentette be Jens... Teljes cikk
A polgári légi és űrjárművek javításával foglalkozó, hazai tulajdonú Aero Space Power új üzemcsarnokot épít Kisvárdán a portfóliója... Teljes cikk
Először rendez állásbörzét jövő szombaton a 280 milliárd forintos beruházással 2500 új munkahelyet teremtő Vulcan Shield Global (VSG)... Teljes cikk
- Hatásalapú fejlesztések: mit keresnek ma a vállalatok a tréningpiacon? 4 hete
- Ők a legnagyobb tréningcégek a magyar piacon - jelentős mozgások a rangsor élén 1 hónapja
- Elsősorban magyar munkaerőre építünk – így látja a kölcsönzői piacot a Pensum vezetője 1 hónapja
- Itt vannak a legnagyobb munkaerő-kölcsönző cégek 1 hónapja
- Ők keresik a top vezetőket: itt a lista a legnagyobb vezetőkiválasztó cégekről 1 hónapja
- A Randstad visszavette az első helyet: itt van a munkaerő-közvetítők toplistája 2 hónapja
- A budapesti álláskeresők száma és változása 2024 és 2025 között 4 hónapja
- Az álláskeresők számának változása a fővárosban - grafikon 4 hónapja
- Új HR vezető a Debrecen International Airportnál 5 hónapja
- Új vezetőkkel erősít a Mövenpick Hotel Budapest Centre 6 hónapja
- Karrierstart a fővárosban: több száz álláshely nyílik a Budapest Állásbörzén 6 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben