Újra nő a foglalkoztatás a turisztikában
A 2009-es mélypont után újra növekszik a foglalkoztatottak száma a magyar turizmusban - jelentette ki a nemzetgazdasági miniszter pénteken, az idei nyári turisztikai évad megnyitóján, Tiszafüred-Örvényen.
Példaként említette, hogy a kormány döntése alapján kiemelt programként épülhet meg a Tisza-tó kerékpáros körgyűrű észak-alföldi és észak-magyarországi szakasza. Emellett a vízparti települések "hátországát" erősítő Berekfürdőn 2014-ben fejeződik be a fürdő nagyszabású korszerűsítése, míg Karcagon hamarosan átadják a helyi strand megújult szabadtéri gyógymedencéit.
2012-ben a hazai átlagot jelentő 4,8 százaléknak közel duplájával bővült a Tisza-tavi régió szálláshelyeinek vendégforgalma, köszönhetően egyebek mellett az elmúlt években megvalósult, országosan egyedülálló ökoturisztikai létesítményeknek.
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A technológiai óriások, a Meta és a Microsoft jelentős leépítéseket hajtottak végre, munkaerőpiaci stratégiájukat az AI-ba való jelentős... Teljes cikk
HR és tehetséggondozó szakemberek felülbecsülik az álláskeresők által elkövetett mesterséges intelligencia alapú csalások mértékét egy új... Teljes cikk
A munkaerőpiac dinamikája folyamatosan változik, és ezzel együtt új kifejezések és jelenségek is megjelennek. Két ilyen friss kifejezés a 'CV botox'... Teljes cikk
- Bejelentették az új kormány hét miniszterét 5 napja
- A magyar diákok harmada lemaradhat a továbbtanulásról – súlyos állítás az új miniszterjelölttől 1 hete
- Váratlan név bukkant fel az oktatási miniszteri posztra 1 hete
- Magyar Péter csökkentené a miniszterelnöki fizetést – közben 12 milliós végkielégítéssel távoznak képviselők 1 hete
- Adójóváírás a minimálbér után: fordulat jön a bérekben? – A Tisza terve számokban 1 hete
- Együttműködést kezdeményez az új kormánnyal a Liga Szakszervezetek 1 hete
- Uniós források feltételekkel: mi kell a kifizetésekhez? 2 hete
- Jön a Férfiak40? – inkább a rugalmas nyugdíj lehet a megoldás 2 hete
- Újra lesz önálló oktatási minisztérium és újra lesz Erasmus? 2 hete
- Állami karrierek újraírva: szakemberekkel épül a Tisza-kormány 2 hete
- "Távozzanak!" – vezetőcseréket sürgetett Magyar Péter győzelmi beszédében 2 hete

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?