Vadhúsfeldolgozó épül Tatán
A Tatai Ipari Parkban közel egymilliárd forintos költséggel vadhúsfeldolgozó üzemet és hűtőházat épít a Fiwi-Hűt Kft., a beruházás lehetővé teszi, hogy a jelenlegi harmincfős létszámot duplájára bővítsék - mondta el a német tulajdonú vállalkozás ügyvezetője.
A cég fő tevékenysége a lőtt nagyvadak, így gímszarvas, dámszarvas, vaddisznó, őz és muflon felvásárlása és teljes körű feldolgozása. Országos vadbegyűjtő hálózatot alakítottak ki, 150 helyen nulla Celsius fokos hűtőtelepet működtetnek, innen speciális kamionok szállítják a vadhúst Tatára.
A Fiwi-Hűt Kft. tavaly 2100 tonna vadhúst vásárolt fel. Elsősorban uniós tagállamokba exportáltak, de Moszkvába is jelentős mennyiséget értékesítettek. Az értékesítés nettó árbevétele 2012-ben meghaladta az 1,6 milliárd forintot.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Több lépcsőben emelkedik az alanyi adómentesség éves bevételi korlátja. A jelenlegi 18 millió forintos felső határ 2026-ban 20 millió, 2027-ben 22... Teljes cikk
Ötszáznál több munkahelyet szüntet meg Romániában a Bosch – írja az economedia.ro a vállalat közleménye alapján. Az elbocsátásokat a Bosch... Teljes cikk
Az IKEA Magyarország idén is a szeretetteljes otthoni élet és a valódi feltöltődés fontosságát helyezi a karácsonyi időszak középpontjába. Ennek... Teljes cikk
- Ötvenezer álláshely jön létre az Alföldön az új gyáraknak köszönhetően 3 hónapja
- 300 új munkahely jön létre ezen a településen a 21 milliárd forintos beruházásból 5 hónapja
- Új EU-klímacél 2040-re: Mit jelent ez a munkahelyek és vállalkozások jövőjére nézve? 6 hónapja
- Több mint ezer új munkahelyet teremt az új beruházás Miskolcon 7 hónapja
- Kétezer új munkahely jöhet létre Magyarországon a BYD beruházása nyomán 8 hónapja
- Kiderült, mi foglalkoztatja leginkább a fiatalokat 11 hónapja
- Ezeknek a vállalkozásoknak volt a legnagyobb az árbevétele tavaly Vas vármegyében 1 éve
- A vártnál több munkahely létesült az Egyesült Államokban 1 éve
- Megkezdődött az ácsi katódgyár építése 1 éve
- Nagyobb cégeket is kkv-nak lehet majd nevezni? - így bővítenék a magyar vállalkozások támogatási lehetőségeit 2 éve
- 25 ezer új munkahely jön létre itthon a most zajló kínai vállalati beruházások nyomán 2 éve
Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja