Vállalkozói képzés norvég segítséggel
A munkaerőpiacra visszatérést segítő ingyenes képzést indít a Budapesti Politechnikum Alapítvány a Norvég Alap támogatásával - közölte Visegrádi Judit projektmenedzser az MTI-vel.
A Norvég Alap 579 ezer euró támogatásával és 10 százalék önerő biztosításával bővíti oktató bázisát a Budapesti Politechnikum Alapítvány.A projektmenedzser tájékoztatása szerint a Norvég Alap támogatásával megvalósuló program vállalkozásfejlesztési részéhez tartoznak az ingyenes képzések, köztük a csak nőknek szóló, önfoglalkoztatóvá válást segítő tanfolyamok.
A program megvalósítása során az alapítvány hangsúlyt helyez a hátrányos helyzetűekre, és vállalták, hogy 80 tanuló számára megszervezik az ingyenes ECDL tanfolyamot, a vizsgáztatást, amely szintén február közepén indul.
Ezen kívül a projektgazda alapítvány a Norvég Alap programjában 2010. áprilisáig összesen 210 vállalkozó számára tart tréninget. Elsősorban vállalkozást indítani szándékozó fiataloknak, a munkaerőpiacról kiszorult idősebbeknek, illetve a már működő vállalkozóknak pénzügyi, adóügyi, üzleti tervezési és menedzsment ismereteket oktatnak - mondta Visegrádi Judit.
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Egy friss összegzés rávilágít a munkaerőpiac legújabb trendjeire és kihívásaira, különös tekintettel a friss diplomások helyzetére és a... Teljes cikk
A PwC legfrissebb kutatása rámutat, hogy a munkavállalók széles körét érintő pénzügyi stressz drámai mértékben rontja a termelékenységet és az... Teljes cikk
Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb jelentése szerint márciusban a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 646 ezret tett... Teljes cikk
- Család vagy karrier: Miért érezzük, hogy belerokkanunk? 2 hónapja
- NAV: egyszerűbb lett a járulékbevallás az egyéni vállalkozóknál 2 hónapja
- Figyelmeztet a NAV: hamarosan lejár a kata-bevallás határideje! 2 hónapja
- Rangos üzleti díjjal jutalmazták a magyar befektetőt – jön a globális megmérettetés 2 hónapja
- NAV: könnyítésre számíthatnak az egyéni vállalkozók 4 hónapja
- A megszűnt egyéni vállalkozások száma 2014 és 2024 között - grafikon 4 hónapja
- Vállalkozók figyelem! Itt vannak a legfontosabb határidők 2026-ra 5 hónapja
- Sok ezer vállalkozó eshet el a kedvezőbb adózástól - Hamarosan figyelmeztet a NAV 5 hónapja
- Karácsonyi ajándékozás Kárpátalján élő gyerekeknek - így segíthet 6 hónapja
- Ha a mesterséges intelligencia elveszi a munkád, ingyenes képzés járhat helyette 7 hónapja
- Hogyan érdemes elindulniuk a fiataloknak a vállalkozói úton? 8 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?