Veszélybe kerülhet az étkezési juttatás adómentessége
Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokatVeszélybe kerültek a személyi jövedelemadó egyes kedvezményei, köztük az étkezési juttatás adómentessége, legalábbis ilyen terveket próbál érvényre juttatni egy, az Országos Érdekegyeztető Tanácsra benyújtott szakmai javaslat - írja a Világgazdaság.
Várhatólag elutasítják a szakszervezetek az Országos Érdekegyeztető Tanács mai ülésén azt a szakmai javaslatot, amely megszüntetné a személyi jövedelemadó egyes kedvezményeit, köztük az étkezési juttatás adómentességét.
Abban viszont feltehetőleg egyetértenek majd a felek, hogy a 47 fokozottan hátrányos helyzetű kistérségben 3 évig járulékmentesen és az egyösszegű egészségügyi hozzájárulás nélkül foglalkoztathassák a cégek a többletlétszámként felvett dolgozókat.
Világgazdaság / Hírszerző
Abban viszont feltehetőleg egyetértenek majd a felek, hogy a 47 fokozottan hátrányos helyzetű kistérségben 3 évig járulékmentesen és az egyösszegű egészségügyi hozzájárulás nélkül foglalkoztathassák a cégek a többletlétszámként felvett dolgozókat.
Világgazdaság / Hírszerző
- 2026.06.05Bértranszparencia Az irányelv legfontosabb újdonságairól és kötelezettségeiről. A munkáltatókat érintő jogi és HR-es kihívásokról. Gyakorlati példákról, amelyek segítenek megérteni a kockázatokat. Megoldási stratégiákról: hogyan lehet a megfelelést eszközzé tenni a munkahelyi bizalom és a munkáltatói márka erősítésében.
Részletek
Jegyek
- 2026.06.15Stratégiai emberi erőforrás szaktanácsadó szakirányú továbbképzés A képzés valós szervezeti helyzeteken, gyakorló HR-vezetők tapasztalatán és emberközpontú stratégiai szemléleten keresztül ad azonnal alkalmazható tudást.
Részletek
Jegyek
- 2026.06.18Mesterséges intelligencia üzleti használata - a rejtett kockázatok Az előadás célja, hogy gyakorlati, adatvédelmi és AI jogi szempontból is bemutassa a mesterséges intelligencia üzleti használatának legkritikusabb kockázatait. Kiemelt fókuszt kap, hogy milyen adatokat tilos, de legalább is nem jó ötlet AI rendszerekbe bevinni és hogyan történik mindez a valóságban, akár észrevétlenül.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek

Az ördög Pradát visel: mit tanulhat a HR a popkultúra legtoxikusabb főnökétől?