Veszélyes a segélyt szankcióként használni
A Pintér Sándor belügyminiszter által felvetett "segélyért munkát" elvet több szakember is bírálta, mivel egyrészt nehezen értelmezhető, kire vonatkozik, másrészt a munkáért bér jár, amit nemzetközi egyezmények védenek - olvasható a Népszavában.
Farkas Zsombor szociálpolitikus szerint nehezen értelmezhető, kire vonatkozik a szigorítás. Az Út a munkához program indulásakor két csoportra osztották az addig rendszeres szociális segélyen élőket: a munkaképesekre és azokra, akik nem alkalmasak arra, hogy dolgozzanak. Aki munkaképes, és az önkormányzat tudja foglalkoztatni, munkabért kap. Akinek nem jutott közfeladat, rendelkezésre állási támogatásra jogosult. Csak az 55 éven felüliek, a tartósan betegek és azok a szülők jogosultak segélyre, akik gyerekeinek az önkormányzat nem biztosít bölcsődei vagy óvodai ellátást.
A Budapest Esély Nonprofit kft. ügyvezető igazgatója, Kulinyi Márton szerint veszélyes, ha a segélyt szankcióként lehet majd használni. Visszaélésre ad lehetőséget a "kényszermunka". Mint mondta, a segélyért szigorú együttműködést várjon el a kormány, de a munkáért bért kell fizetni - áll a Népszavában.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Az egészségügyi ápolók munkája óriási jelentőségű - mondta az Észak-pesti Centrumkórház - Honvédkórház főigazgatója a magyar ápolók napja... Teljes cikk
Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari... Teljes cikk
- Czomba Sándor elárulta, hol nőtt a foglalkoztatás 2 hónapja
- Átmenetileg szünetel az új jelentkezések befogadása a Demján Sándor Tőkeprogramra 2 hónapja
- Új esély a munkaerőpiacon: több mint 26 milliárdból támogatják a roma nők foglalkoztatását 3 hónapja
- Miért tanul a roma gyerekek fele elkülönítve a többiektől? 3 hónapja
- Meglepő eredmény: az ukrán menekültek több adót fizetnek, mint amennyi segélyt kapnak 4 hónapja
- Indul a Demján Sándor 1+1 program második üteme 4 hónapja
- Hogyan támogassuk a gyászoló kollégát a munkahelyen? 4 hónapja
- Új HR vezető a Debrecen International Airportnál 5 hónapja
- Már elérhető a fix 3 százalékos hitelprogram a kis- és közepes vállalkozások számára 5 hónapja
- Közel 30 ezren dolgoztak az idei Nyári Diákmunka Programban 6 hónapja
- Kétszer annyi roma fiatal jut el az érettségiig és a diplomáig, mint tíz éve 6 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben