400 ezer forintos fizetés, még sincs utánpótlás
Több tízezer informatikus hiányzik a magyar gazdaságból, felsőoktatásba mérnökinformatikus és a programtervező informatikus (szoftverfejlesztő) szakokra mégis alig ötezren jelentkeztek. Pedig egy junior fejlesztő akár bruttó 410 ezer forintot is megkereshet, írja a Világgazdaság.
Az informatikai szakokra jelentkezők száma 2001 és 2014 között kétharmadára csökkent (15 ezerről 10 ezerre). Ráadásul hatalmas a lemorzsolódás is, mintegy 52%.
A hiány miatt a fizetések is dinamikusan nőnek, 8-10 százalékkal emelkedtek az ágazatban, ami a bankszektor után a második a fizetési rangsorban. Junior pozícióban fejlesztőként akár bruttó 410 ezer forint is lehet keresni, a ranglétrán feljebb lépegetve már 600–900 ezer között mozognak az összegek, a vezető állásokban pedig havi 1,1 milliót is lehet keresni.
Világgazdaság
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Az európai fuvarozási és logisztikai ágazatot súlyosan érinti a kamionsofőr- és mozdonyvezető-hiány, amely a termelékenységet és a bevételeket is... Teljes cikk
Az IT-szektorban fájdalmas generációváltás kezdődhet: az AI térnyerése nemcsak a szenior tudást, de a jelenlegi készségkészleteket is elavulttá... Teljes cikk
Egyre több fiatal felnőtt dolgozik párhuzamosan több állásban – nem luxusból, hanem kényszerből. Az infláció, a stagnáló bérek és a... Teljes cikk
- Megéri a bérszámfejtést kiszervezni? Öt érv az IGEN mellett 7 hónapja
- Mire figyelj, ha játékfejlesztő szakembert keresel? 9 hónapja
- Mennyit lehet keresni az informatikai szektorban? Pozíciók, területek szerint 11 hónapja
- Már négy év után 1,1 milliót lehet keresni ebben az informatikai szakmában 12 hónapja
- A legkeresettebb IT szakmák a jövőben: itt a lista 12 hónapja
- De értik a szavunkat? 12 hónapja
- Informatika magántanár 12 hónapja
- Eddigi legjobb eredményét érte el a magyar csapat a Közép-Európai Informatikai Diákolimpián 1 éve
- Fizetések, karrierkilátások: erre tart az IT álláspiac 1 éve
- 5 dolog, amit már most könnyen digitalizálhatnánk a munkában 1 éve
- Alacsony kódú technológiák - Így alakulhat át a munkaerőigény a szoftverpiacon 1 éve