7,2 százalékkal csökkentek a reálkeresetek
A bruttó átlagkeresetek 6,5, a nettó átlagkeresetek 0,5 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbit. A január-februári reálkereset 7,2 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához viszonyítva. A legalább 5 fős vállalkozásoknál és a költségvetési intézményeknél január-februárban 2 millió 773 ezer fő állt alkalmazásban.
A teljes munkaidőben alkalmazásban állók átlagosan bruttó 187 900 forintot, ezen belül a vállalkozásoknál dolgozók 163 500 forintot kerestek. A költségvetési szervezeteknél alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 251 400 forint volt, ez az évente esedékes, egységesen januárban fizetendő egyhavi külön juttatást is tartalmazza.
Január-februárban a versenyszférában dolgozók bruttó átlagkeresete 9,2 százalékkal, a költségvetési szférában dolgozóké 3,9 százalékkal volt magasabb, mint az előző év azonos időszakában, ez nemzetgazdasági szinten 6,5 százalékos növekedést jelent. A nettó keresetek átlagosan 0,5 százalékkal, a versenyszférában 2,3 százalékkal emelkedtek, míg a költségvetési szervezeteknél 1,5 százalékkal csökkentek. Az alkalmazottakat terhelő egészségbiztosítási és munkavállalói járulék szeptemberi, illetve az egészségbiztosítási járulék januári további emelése erősen visszafogta a nettó kereset változását.
A nemzetgazdasági havi nettó átlagkereset 115 300 forintot tett ki (ezen belül a fizikai foglalkozásúaké 83 200, a szellemi foglalkozásúaké 151 300 forintot).
A nemzetgazdasági szintű havi átlagos munkajövedelem 196 000 Ft-ra nőtt, 6,5%-kal haladta meg az előző év január-februárit. A munkajövedelmen belül az egyéb munkajövedelem aránya 2007. január- februárban átlagosan 4,2% volt.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Szerzetesenként havi mintegy 400 ezer forintnyi költséget spórolnak meg a bakonybéli bencések külsős, piaci szereplők igénybe vétele helyett –... Teljes cikk
A 2024. évi nettó keresetek települések szerinti alakulását vizsgálta meg a GKI. Az országos nettó települési átlagkereset 474 ezer forint volt... Teljes cikk
Az Eurostat 2024-es adatai alapján készült európai bérrangsor szerint az átlagfizetésekben akár ötszörös különbség is lehet az egyes országok... Teljes cikk
- KSH: 3,5 százalékkal nőtt egy év alatt a reálkereset 9 hónapja
- Itt vannak a friss kereseti adatok - jelentős emelkedést mutatnak a bérek 12 hónapja
- Mutatjuk, mely magyar települések lakói élnek a leginkább jól a vagyonukból 13 hónapja
- Így alakultak a havi nettó átlagkeresetek vármegyénként 13 hónapja
- Hány munkavállalónak nőtt ténylegesen a reálbére az elmúlt években? 1 éve
- Mire számítanak a fiatalok a fizetésükkel kapcsolatban? 1 éve
- Ennyivel nőttek a keresetek az egy évvel korábbihoz képest 1 éve
- A teljes és a rendszeres bruttó átlag-, valamint a reálkeresetek alakulása 2 éve
- Jelentős növekedés - mutatjuk mennyivel nőttek az átlagkeresetek 2 éve
- A nyugdíjak és a keresetek értékalakulása 2 éve
- Várakozáson felül: 600 ezer forint az átlagkereset. Elindultak a bérek? 2 éve
A tudás törvényei: a megértés kulcsa