7000-el több magyar foglalkoztatott Ausztriában
Egy év alatt több mint 7000 fővel nőtt azoknak a magyaroknak a száma, akik Ausztriában dolgoztak. Ez az összes többi országból munkát vállalók számának növekedését meghaladja, írja a Privátbankár.
A 2015 decemberihez képest 7128 fővel nőtt a magyar dolgozók létszáma, a román állampolgárok 4600, a németek és a horvátok 2900-2900, a szlovákok 2400 új munkahelyet kaptak.
A külföldiek aránya az összes foglalkoztatott között 18,3 százalék volt.
Privátbankár
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Elfogytak az osztrák IT-szakemberek, Ausztria pedig már a régióban keres megoldást. A súlyos munkaerőhiány miatt egyre több cég vadászik magyar... Teljes cikk
Nemzeti kártyával foglalkoztathatók, kulturálisan és földrajzilag is közel vannak. Így könnyebb a beillesztés és a beilleszkedés, alacsonyabb a... Teljes cikk
Megtorpant a munkavállalási célú bevándorlás a fejlett országokba: az OECD szerint 2024-ben 21 százalékkal kevesebb külföldi dolgozó érkezett,... Teljes cikk
- Ezek a munkaadók nem jelentették be dolgozóikat 5 napja
- Élet 50 felett: már nem a karrier, hanem az én számít igazán 1 hete
- Az amerikai dolgozók mindössze harmada érzi úgy, hogy rugalmas 1 hete
- Ezt tervezi a Tisza Párt munkaügyben 1 hete
- Így gyorsítják fel a nagyvállalatok a coworking terjeszkedését 2 hete
- A HR-washing - avagy a kicsírázott babzsákfotel 2 hete
- Több napot dolgozhatnak az idénymunkások 2026-tól – változnak az EFO-szabályok 2 hete
- Külföldi munkaerő Magyarországon: szervezeti tapasztalatok és tanulságok 2 hete
- Vezetői vakfolt: ez a láthatatlan hiba szívja el a csapatok energiáját 2 hete
- "Ez nem gazdasági siker, hanem zsákutca" – Kapitány István nekiment a vendégmunkás-rendszernek 2 hete
- Botrány Malajziában: egy miniszter szerint a munkahelyi stressz meleggé tesz 2 hete



Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben