A Gyod ápolási díjnak számít-e?
A fiam Down szindrómával született. Született még két gyermekem és valamilyen címszóval mindig itthon tudtam maradni a fiammal. Ápolási díjon vagyok lassan húsz éve. Most a Gyod-ot kapom. Van még négy évem a nyugdíjig. Már 43 év elismert évem van a nyugdíjhoz. Úgy gondolom járni fog nekem nyugdíj mellett az ápolási díj, ha megérjük. Kaphatom-e az 50.000 Ft kiegészítést?

Diákot rendelhet pár napra, hétre, de akár hónapokra is. Így annyi költsége merül fel, amennyit a feladat ellátása valóban megkíván.
DIÁKMUNKA - Mire jó? Megéri? Biztonságos? Kényelmes?
Dilemmák a diákmunkával kapcsolatban
részesül. A két ellátás együttes folyósításának feltétele, hogy a nyugdíjra való jogosultság keletkezését megelőző napon a gyermekek otthongondozási díjára vagy ápolási díjra jogosult, és a nyugdíjra való jogosultság kezdőnapját megelőző húsz éven belül a gyermekek otthongondozási díjára, illetve a gyermeke súlyosan fogyatékossága miatt ápolási díjra vagy a kiemelt ápolási díjra való jogosultsága együttesen összeszámítva legalább tíz évig fennállt. A kérdésében leírtak alapján Ön a nők 40 éves jogosultsági idejét már elérte, jogosulttá vált saját jogú nyugdíjat igényelni. Miután a gyermekek otthongondozási díját és a saját jogú nyugdíját együttesen folyósítják, álláspontom szerint a nyugdíjigénylését érdemes beadni minél előbb. A nyugdíjának megállapítását az igénybejelentést megelőző hat hónappal korábbi időpontra igényelheti.
Tisztelt Kérdezők!
Köszönjük, hogy megtisztelik portálunkat kérdéseikkel, viszont felhívjuk szíves figyelmüket, hogy mielőtt feltenné kérdését, nézze át eddig megjelent cikkeinket és a leggyakoribb kérdéseket a témával kapcsolatban, ehhez használják az oldalon található kereső funkciót, mert számos kérdést többször is megválaszoltunk. A jövőben szerkesztőségünk az azonos témában született kérdésekre a válaszadást szűri.
Kérdezze Ön is szakértőinket, írjon nekünk a [email protected] címre!
Kérjük tömören fogalmazza meg kérdését, (max. 500-600 karakterben), mert kapacitáshiány miatt hosszabb kérdésekre nem tudunk válaszolni. A tanácsadás általános jellegű, bért, szabadságot, nyugdíjat nem számítunk ki. Az információk tájékoztató jellegűek, nem minősülnek jogi tanácsnak.
Privát emailben nem áll módunkban tanácsot adni, válaszadásra csak cikk formájában kerülhet sor. A kérdezők személyes adatait, nevét, emailcímét nem jelentetjük meg, és a szerkesztés jogát fenntartjuk.
Szakértőink szabadidejükben válaszolnak a feltett kérdésekre, így a válaszadás időbe telhet. Kérjük türelmüket!
Cafeteriával, béren kívüli juttatásokkal kapcsolatban a szakértőnk Fata László. Munkajogi kérdésekre Dr.Olajos-Kiss Rita és Dr. Andirkó Balázs István LL.M. ügyvéd válaszol. Adózási, bérszámfejtési kérdésekben a PWC Magyarország ad választ. A megváltozott munkaképességgel kapcsolatos kérdésekben Kappel Katalin munka-és szervezetpszichológus segít. HR-esek szakmai kérdésekben Sipos Sándortól kapnak tanácsot. Coachinggal kapcsolatos szakmai kérdésekben, motivációs, munkahelyi,karrierproblémákkal kapcsolatban Ábri Judit válaszol. Elbocsátással, outplacementtel kapcsolatos kérdéseiket Hadas Hajdu Helgának tehetik fel Nyugdíjjal kapcsolatos kérdéseiket Cserép Zoltán öngondoskodási szakértő válaszolja meg. Társadalombiztosítással kapcsolatos kérdéseiket Mányi Julianna válaszolja meg. Employer brandinggel kapcsolatban Kádár Balázstól kérdezhet. Diákmunka kérdésekre Szerepi Bálint válaszol. HR Szoftverekkel, felhővel kapcsolatban Beck Zsolt ad választ.
- 2023.12.07IV. euChance KLUB Negyedik alkalommal és idén utoljára gyűlik össze az euChance Klub! Az izgalmas témák mellett értékeljük majd a Klub első évét is: sikerek és megoldásra váró feladatok számba vétele és a következő év tervezése.
Részletek
Jegyek
- 2023.12.31Készüljön fel a külföldön való jelenlétre a Global Mobility modullal! A külföldi üzleti jelenlét komoly versenyelőnyt kínál, ám egyúttal számos jogi kérdést is felvet. Ha a szervezet nincs tisztában a hatályos jogi háttérrel (pl. nemzetközi közjog, közösségi jog, társasági jog, munkajog, adójog, társadalombiztosítási jog, idegenrendészeti jog), akkor számos probléma, kockázati tényező merülhet fel. Az alap szintű modul tartalmazza a szükséges jogi szabályokat, folyamatábrákat (pl. Közvetlen befektetési lehetőségek, Tartózkodási, letelepedési és munkavállalási közjogi szabályok, Munkajogi szabályok, Adózási szabályok). A plusz szint egy online kurzussal egészül ki.
Részletek
Jegyek
- 2024.04.04Six Sigma Black Belt képzés 9 napos gyakorlatorientált, intenzív képzési program, amely készségszintre fejleszti a résztvevőket a 6 Sigma ismeretek elsajátításában, alapoktól a Green Belt ismereteken át magas szintű hatékonyságjavító projektek megvalósításáig.
Részletek
Jegyek
2023. augusztus 01 -el lesz meg a 40 év szolgálati időm, s mehetnék el korkedvezményes nyugdíjba (már személyesen is egyeztettem a NYUFI-val ). A... Teljes cikk
Hogyan tudom igazolni a be nem jelentett munkaviszonyomat, ha 1995 és 1996-ban ténylegesen dolgoztam? Teljes cikk
2021-ben kértem meg a kimutatást a Nyugdíjbiztosítási osztálytól. Idén júniustól igénybe vehetném a nők 40 kedvezményes nyugdíját a külföldi... Teljes cikk
- Mikor mehetek nyugdíjba? 2 hónapja
- Minden, amit a panasztörvényről tudni érdemes 5 hónapja
- Újraszámoltathatom-e a nyugdíjam, ha hivatásos katonaként tovább dolgoztam? 6 hónapja
- Hogyan tudom igazolni a be nem jelentett munkaviszonyomat? 6 hónapja
- A Bt kültagság beleszámít a szolgálati időbe? 6 hónapja
- Érdemes időben felkészülni az új panasztörvény élesedésére 7 hónapja
- Megbízási szerződéssel szerzett jövedelem miatt újraszámíttathatom a nyugdíjam? 9 hónapja
- Hogyan tudom igazolni nők 40-hez a szakközépiskolai nyári gyakorlatot? 10 hónapja
- Mennyire számít bele a szolgálati időbe az egyszerűsített foglalkoztatás? 11 hónapja
- Mennyi lesz a várható nyugdíjam? 11 hónapja
- Ennyi pénzt igényelhetnek a megváltozott munkaképességűeket foglalkoztató cégek idén 12 hónapja