A wc-papír beszerzéséről nem, de a dolgozók felvételéről dönthet az iskolaigazgató
A korábbinál lényegesen több jogköre lesz az iskolák igazgatóinak az intézményfenntartás új struktúrájában. A köznevelésért felelős helyettes államtitkár az InfoRádióban kifejtette: a dolgozók kiválasztása egyértelműen az iskolaigazgató feladata lesz.
Sipos Imre kifejtette: a dolgozók kiválasztása egyértelműen az iskolaigazgató feladata lesz, az ő egyetértésével fog tudni a tankerület-vezető kinevezni valakit, illetve megszüntetni jogviszonyt.
Elmondása szerint ezentúl gyakorlatilag a tankerület-vezető az igazgató ellenére nem tud kinevezni oda pedagógust.
A WC-papír beszerzéséről azonban továbbra sem dönthet egyedül az iskolaigazgató - tudósít az InfoRádió.
InfoRádió
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Az elmúlt hónapokban, amikor beültünk egy-egy céges nyelvórára, egyre gyakrabban hallottuk ezt a mondatot a résztvevőktől: "Most már a ChatGPT... Teljes cikk
A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) 2024-ben folyamatosan hangsúlyt fektetett a szakképzésben résztvevő SNI-tanulók duális képzésben való... Teljes cikk
A budapesti Szent István Gimnázium 12. osztályos diákja, Keresztély Zsófia sikeresen felvételizett a világ egyik legjobb - egyes listák szerint a... Teljes cikk
- Bejelentették: 2025-ben újabb jelentős pedagógusbér-emelés jön 11 hónapja
- A pedagógusok száma Magyarországon (1990-2023) 1 éve
- Lesújtó eredmények: három iskolaévnyi előnyt jelent a családi háttér Magyarországon 2 éve
- A 2023/24-es közoktatási adatok 2 éve
- Alig van férfi általános iskolai pedagógus az országban 2 éve
- Az érettségiző diákok számának alakulása Magyarországon 2 éve
- A héten kell beíratni az elsősöket az általános iskolákba 2 éve
- Közoktatási adatok 2021-2022 2 éve
- December 2-ig lehet jelentkezni a középiskolai írásbeli felvételire 3 éve
- Ezt válaszolták a pedagógusok a Belügyminisztériumnak 3 éve
- Pedagógussztrájk készülődik az USÁ-ban is 3 éve