Megjelent: 10 éve

Aláírásgyűjtés indul az egészségügyért

Az egészségügy jelenlegi feltételei mellett már nem garantálható a betegellátás biztonsága, jelentette ki Dénes Tamás Rezidensek és Szakorvosok Szakszervezetének elnöke. Ezért indítanak támogató aláírásgyűjtést, ugyanis szerintük a GDP 2 százalékával kellene megemelni az egészségügy költségvetését, írja a VG Online.

Kevés az orvos, az ápoló, a betegellátás egyre nehezebb. Az aláírásgyűjtés során azt a kérdést akarják feltenni, hogy az emberek egyetértenek-e azzal, hogy a minőségi betegellátás, a betegbiztonság és a korrupció kizárása érdekében az egészségügyre fordított közkiadásokat a GDP minimum 2 százalékával emeljék három éven belül.

A szakszervezet a munkabeszüntetés lehetőségét is fontolgatja, azonban egy esetleges sztrájk keretei igen szűkre szabottak. Ugyanakkor, ha már csak a túlórákat, nem a saját feladatnak számító dolgokat nem vállalnák el a dolgozók, már akkor is látszana, mennyire feszített a rendszer.

Van, ahol a túlmunka miatt a feszültség már töréspontig jutott. A győri Petz Aladár sebészei tizenöten mondanak föl egy emberként április elsején, ha a vezetés nem veszi komolyan őket. Arra hivatkozva nem emelik a bérüket, hogy úgyis megkapják a többit borítékban, ez azonban szerintük csak az orvosok szűk rétegére igaz, akiknek a paraszolvencia 90 százaléka jut.
Ahogy a szakorvosi alapbér emelése is elmaradt, ugyanis "későn kommunikálták", hogy az összeg csak pályázat útján érhető el.

VG Online
  • 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is. info button Részletek ticket button Jegyek