Állásbörze
Bár ma már szinte minden állásajánlat megtalálható az interneten, sőt a munkavállalók megtalálása érdekében a cégek egyre többet kommunikálnak direkteben is magukról, az állásbörzék a személyes találkozásokra is lehetőséget adnak.
Az egyik legnépszerűbb állásbörze a HVG állásbörzéje, amelyet évente két alkalommal, március és október elején rendeznek meg.
Gyakran szerveznek állásbörzét az egyetemek is. Így évi rendszeres esemény a Műegyetemi Állásbörze vagy éppen az Óbudai Egyetem Állásbörzéje. A Budapesti Corvinus Egyetem Karrier Expot szervez, ami Corvinus Carreer és Business Fesztivál néven fut, és magyarországi és régiós munkalehetőségek között is lehet rajta válogatni. Valamint külföldi tanulmányi lehetőségekről is lehet tájékozódni.
A vidéki egyetemek közül a Miskolci és a Szegedi Tudományegyetem is rendszeresen tart börzét.
De más egyetemek is szerveznek állásbörzét, ezek után érdemes utánakeresni.
Már két éve szerveznek állásbörzét az Állami Vállalatok számára is. Illetve 2019-ben a Fővárosi Kormányhivatal is tartott állásbörzét.
Keressen Önéletrajz mintáink között.
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Mintha jégpáncél borítaná az amerikai munkaerőpiacot: hónapok óta alacsony a toborzás és az elbocsátások száma, a dolgozók pedig úgy érzik,... Teljes cikk
„Százból öt! Te benne vagy?” Ezzel a címmel indított tavaly októberben toborzási kampányt a HungaroControl. A cél legalább 700 jelentkező... Teljes cikk
- A fenntartható karrier mint új HR-trend 3 hete
- Jégkorszak a munkaerőpiacon: se elbocsátás, se felvétel, se előléptetés 3 hete
- Új vezérigazgató az OTP Ingatlan Befektetési Alapkezelő Zrt. élén 3 hete
- 29 ezerrel kevesebben dolgoznak, mint egy évvel korábban - Megérkeztek a KSH friss adatai 1 hónapja
- Új HR vezető a Debrecen International Airportnál 1 hónapja
- A nő, aki megmutatta: az álommelót nem megtalálni, hanem kitalálni kell 1 hónapja
- Önéletrajzminta: Machine Learning Engineer (Gépi tanulási mérnök) 1 hónapja
- Önéletrajzminta - Data Analyst 1 hónapja
- Önéletrajz minta - prompt engineer 1 hónapja
- Több mint 100 kiállítóval várják az érdeklődőket a Műegyetemi Állásbörzére 2 hónapja
- Álommeló helyett rémálom: soha nem volt ekkora biznisz az álláskeresők átverése 2 hónapja



Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?