Áremelés a reptéri parkolókban: tiltakoznak a dolgozók
A Budapest Airport ötszörösére, több mint tízezer forintra emelte a 2-es terminálon dolgozók havi parkolási díját, a felajánlott új parkoló pedig naponta 40 perc időveszteséget okoz. A bérlő cégek érintett munkavállalói körében pár nap alatt több száz aláírás gyűlt össze a lépés ellen, tudtuk meg a Légiközlekedési Egyesült Szakszervezet (LESZ) lapunkhoz eljuttatott közleményéből.
A cserébe ajánlott új parkoló jóval távolabb van a bejárattól, és emiatt minimum 20 perc időveszteséget jelent alkalmanként, ráadásul a parkoló gyakran megtelik.
A portabezárások is húzzák a reptéri dolgozók idejét: a megmaradt beléptető helyekhez többet kell gyalogolniuk és sorban is állhatnak előttük. A főépületen kívüli étkezők és büfék bezárásával napközben is fél-egy órákat vesznek el az emberek életéből. Ráadásul megváltozott munkaképességű dolgozók helyzetét figyelembe sem veszik – panaszolja a LESZ.
Mindez a bérlő vállalatoknak is egyre komolyabb munkaszervezési gondot jelent. A legújabb lépés ellen néhány nap alatt több száz tiltakozó aláírás gyűlt össze, és további akciók várhatóak, ha nem visszakozik a repülőtéri vezetőség vagy nem sikerül kompromisszumos megoldást találni a problémára.
A LESZ emlékeztet, hogy a munkavállalókat tavaly az új Munka törvénykönyve is megrövidítette akkor, amikor a kötelező munkaközi szüneteket kivette az elszámolt munkaidőből. A repülőtér vezetése most egy újabb fél napot vesz el az életükből havonta – írják.
A LESZ közleménye szerint elfogadhatatlan, hogy a Budapest Airport ismét a legkiszolgáltatottabb munkavállalókat bünteti. Miközben a bérlőknek és a repülőtéren dolgozóknak nyújtott szolgáltatások sokat romlottak, egyre emelkedtek a különböző jogcímeken beszedett díjak. Az egész „repülőtéri ökoszisztéma” az üzemeltető Budapest Airport rövidlátó üzletpolitikája miatt gyengélkedik – véli a szakszervezet.
A HR Portal megkereste a Budapest Airport sajtóosztályát az ügyben. Amint választ kapunk, a reptér álláspontját is közöljük.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A KSH adatai szerint tavaly 41 300 magyar vándorolt külföldre, és 2020 óta folyamatos a növekedés. Sokakat vonz a magyarországinál magasabb fizetés... Teljes cikk
Hatalmas lehetőségeket látnak a HR vezetők abban, hogy a készségeknek nagyobb szerep jusson a HR-ben. Az átfogó készségalapú stratégia... Teljes cikk
A férfiak vállalkozási aktivitása – korosztálytól és vállalkozási típustól függetlenül – jellemzően magasabb a nőkénél. A férfiak mintegy... Teljes cikk
- Példátlan népszerűségnek örvendenek a szexuális zaklatással kapcsolatos képzések a brit munkahelyeken 3 hete
- A briteknél a cégek majdnem fele használja az AI-t a bérszámfejtésben 3 hete
- Itt az első figyelmeztetés: pénteken 10 percre leáll a közlekedés Budapesten 3 hete
- Egyre stresszesebbek az amerikai dolgozók a kormányzati politikai változások miatt 3 hete
- Amerikában minden nyolcadik dolgozó elveszítheti az állását az automatizálás miatt 1 hónapja
- A légiirányítók hiánya miatt törölte több tucat járatát ez a légitársaság 2 hónapja
- "Meddig lehet ezt tűrni?" - Közös figyelemfelkeltő demonstrációba kezdhetnek a közlekedésben dolgozók 2 hónapja
- Itt vannak a legnagyobb vezetési tanácsadó cégek 3 hónapja
- Nincs mozdíthatatlan munkavállaló: interjú Varga Péterrel, a Manpower ügyvezetőjével 3 hónapja
- Jelentős árbevétel-növekedések a flottakezelőknél 3 hónapja
- Sztrájkot helyeztek kilátásba a budapesti repülőtéri dolgozók 3 hónapja