Az óvodapedagógusok számának alakulása Magyarországon
Így változott az óvodapedagógusok létszáma hazánkban 1990 és 2023 között.

-
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A koronavírus-járvány megfékezésére hozott intézkedések egyik hatása az volt, hogy 2020-ban emelkedett a részmunkaidős foglalkoztatottak aránya,... Teljes cikk
A 2025. október–decemberi időszakban a 15–74 éves munkanélküliek átlagos száma 213 ezer fő, a munkanélküliségi ráta 4,4% volt - írja a KSH. Teljes cikk
A külföldi állampolgárságú alkalmazásban állók létszámának változása nemzetgazdasági áganként 2024-ben az előző évhez képest. Teljes cikk
- "Akár 0% béremelés is lehet" – ezért kongatnak vészharangot a pedagógusok 4 hete
- Így emelkedik a tanítók, a tanárok és az óvónők bére januártól 1 hónapja
- Így emelkedik a pedagógusok bére januártól 2 hónapja
- Mi kellene ahhoz, hogy az oktatási rendszer végre alkalmazkodjon a Z és Alfa generációhoz? 3 hónapja
- Az általános iskolákban foglalkoztatott pedagógusok száma korcsoportok és nemek szerint - grafikon 3 hónapja
- A magyarok társadalmilag kötött tevékenységekre fordított ideje naponta - grafikon 3 hónapja
- 24 ezer tanár teljesen kimaradt, a többieknek morzsák jutottak a béremelésből 4 hónapja
- Középiskolások és pedagógusok jelentkezését is várják újra a Tiéd a holnap ösztöndíjprogramra 4 hónapja
- Meglepő eredmény: a magyar pedagógusok az átlagnál elégedettebbek 4 hónapja
- Értékelés vagy büntetés? Több tanárnak lehúzták a pontját a bérkeret miatt 8 hónapja
- Félelmetes számok: elindult a nyár és már tombol a pedagógushiány 8 hónapja

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig