Az üres álláshelyek száma az EU-országokban
Így alakult 2025 első negyedévében az üres álláshelyek aránya az EU-tagországokban.
2025 I. negyedévében az Európai Unióban száz álláshelyre 2,2 betöltésre váró jutott, ami az előző év azonos időszakánál 0,4 százalékponttal volt kevesebb. Az üres álláshelyek aránya az unióban 2022 III. negyedévétől kezdve lassan, de folyamatosan csökkent. A legmagasabb pótlólagos munkaerő-kereslet Hollandiát, Belgiumot és Ausztriát jellemezte, 3,6% és afeletti arányokkal, míg a legalacsonyabb Bulgáriában, Spanyolországban, Lengyelországban és Romániában és volt, 1,0% alatti értékekkel. Hazánkban az üres álláshelyek 2,1%-os aránya az egy évvel korábbihoz képest némileg csökkent, de még így is meghaladta a többi V4 országét.

forrás: KSH
- 2026.02.19Tudásmegosztó közösségek szerepe a digitális korban A konferencián a tudásmegosztó tanulóközösségek kialakításának és működtetésének gyakorlati kérdéseivel foglalkozunk. Az üzleti szférában és a felnőttoktatás területén alkalmazott gyakorlati tapasztalatokon keresztül, valamint a kapcsolódó kutatási eredmények tükrében vizsgáljuk, hogy a szervezetekben, szervezetek közötti és szervezeteken átívelő szakmai közösségekben a tudásmegosztás hogyan működik, milyen átalakuláson esik át a digitális transzformáció hatására.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
2024-ben az előző évinél 2,5%-kal több, 43,1 ezer orvos dolgozott az országban összesen, tízezer lakosra jutó számuk 43,9-ről 45,2-re emelkedett,... Teljes cikk
A legalább egy éve nyilvántartott álláskeresők száma 2024 végén az egy évvel korábbinál 4,0%-kal kevesebb – azonban így is a 2019. évit 17%-kal... Teljes cikk
A koronavírus-járvány megfékezésére hozott intézkedések egyik hatása az volt, hogy 2020-ban emelkedett a részmunkaidős foglalkoztatottak aránya,... Teljes cikk
- Értékteremtés a változó munkaerőpiacon – Z generációs szemlélet a HR-ben 5 napja
- Miért az AI-hoz fordulsz a főnök helyett? Készséghiány és bizalmatlanság az AI korában 1 hete
- "Ez nem gazdasági siker, hanem zsákutca" – Kapitány István nekiment a vendégmunkás-rendszernek 1 hete
- Raktártól a recepcióig: itt volt a legnagyobb munkaerőhiány 2025-ben 2 hete
- Miért bukik el a legtöbb HR-stratégia? – 10 nemzetközi trend 2026-ra 2 hete
- Megingott a magyar dolgozók biztonságérzete és jövőképe 2 hete
- A részmunkaidősök létszámváltozása 2019 és 2024 között - grafikon 2 hete
- Miért lett sokkal nehezebb állást találni és miért kellenek a vendégmunkások? 3 hete
- A munkanélküliségi ráta nemek szerint - grafikon 3 hete
- Fogy a dolgozó Magyarország: újabb tízezrekkel kevesebben a munkaerőpiacon 3 hete
- Munkaerőpiac 2026. Új képességűek kerestetnek! 3 hete

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig