Béremelést kezdeményeztek a szakszervezetek az állami cégeknél
A közszolgáltatást ellátó állami vállalatok szakszervezetei kezdeményezték a kormányzatnál és a tulajdonosoknál a bértárgyalások megkezdését, mert a 2017-ben kötött hároméves bérmegállapodásban 2019-re előirányzott 5 százalékos béremelésnél nagyobb mértékű fizetésemelést tartanak szükségesnek - írja az MTI.
A kvkf munkavállalói oldala szerint az idén 5 százaléknál magasabb emelésre van szükség a közszolgáltatás zavartalan ellátása, valamint a fluktuáció és a szakemberhiány, illetve a munkakörök közötti bérfeszültségek kezelésének igénye miatt.
Kiemelték, hogy a 2017-ben kötött hároméves megállapodást sikeresnek ítélték, ezért kezdeményezték, hogy egy újabb középtávú megállapodás jöjjön létre.
A tárgyaláson a munkáltatókat a Stratégiai és Közszolgáltató Társaságok Országos Szövetsége (Stratosz) képviselte, közleményük szerint: meghallgatták a munkavállalói oldal bérfejlesztéssel kapcsolatos igényeit. A javaslatokról Dávid Ilona, a Stratosz elnöke tájékoztatja a tagszervezetek vezetőit, és egyezteti az állami vállalatok álláspontját. A bértárgyalások ezt követően folytatódnak.
MTI
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
“Szívügyem, hogy a csapaton belül mindenki ki tudjon teljesedni a szakmájában” - mondja Gyarmati Katalin, a kecskeméti Nissin Foods Kft. HR... Teljes cikk
A KSH adatai szerint tavaly 41 300 magyar vándorolt külföldre, és 2020 óta folyamatos a növekedés. Sokakat vonz a magyarországinál magasabb fizetés... Teljes cikk
Hatalmas lehetőségeket látnak a HR vezetők abban, hogy a készségeknek nagyobb szerep jusson a HR-ben. Az átfogó készségalapú stratégia... Teljes cikk
- Töretlenül bővül a takarítócég, az iparban csökken a létszám 2 hónapja
- Indul a 2025-ös bérháború: hatalmas a szakadék a munkáltatók és a dolgozók között 3 hónapja
- Félmilliárd forintos uniós támogatásból kapnak képzéseket az érdekképviseleti tagok 3 hónapja
- Czomba Sándor: az inflációval van baj, mert elviheti a béremelkedés javát 3 hónapja
- Nagy Márton: idén nem lesz szükség a bérmegállapodás újratárgyalására 3 hónapja
- Sztrájkot helyeztek kilátásba a budapesti repülőtéri dolgozók 4 hónapja
- Ekkora béremelést kapnak a Penny dolgozói 4 hónapja
- Nem minden munkáltató hajlandó fenntartani a fizetések reálértékét 4 hónapja
- Mutatjuk, mely ágazatokban, milyen mértékű béremelésre lehet számítani 4 hónapja
- Rétvári Bence: a pedagógusok pótlékai és a megbízási díjai is emelkedtek 5 hónapja
- Lesz-e béremelés a közigazgatásban? 5 hónapja