Evolúciós örökség a zajok figyelése, de a Silent-booth fülkében nyugodtabb a munka
Hazánkban alulértékelt a munkahelyi zaj problémája annak ellenére, hogy sokan panaszkodnak rá és egyre nagyobb hangsúlyt kap az ideális munkakörnyezet létrehozása. Bizsók Vajk és kollégái speciális fülkét fejlesztettek az irodai zaj ellen. Az ötletgazda mellett Dúll Andrea környezetpszichológus is megszólal az uzletresz.hu cikkében.
A fejlesztők gondoltak a kiegészítőkre is, lenyitható kisasztalra, amelyre ráfér egy laptop, illetve internet- és telefonkábel-csatlakozóra. A Silent-booth azonban annak ellenére még mindig a tesztelés és a fejlesztés fázisában van, hogy kész termék, mivel sokallják az árát a potenciális ügyfelek.
Dúll: A síri csend sem ideális munkakörnyezet
A 65 decibel feletti zajok pszichés, magatartásbeli változásokat váltanak ki és befolyásolják az idegrendszer működését is, a 85 decibel feletti zajoknál pedig maradandó halláskárosodás is kialakulhat. A hatásokat a hangok fizikai paraméterei mellett az ember fizikai és pszichikai adottságai is befolyásolják, melyet Dúll Andrea környezetpszichológus is megerősített a cikkben.
A szakember kifejtette, a fülünk hozzászokhat bizonyos hangokhoz. Ám attól, hogy nem tudatosul, stresszt okoz. A zavaró hanghatások figyelmen kívül hagyása nem tudatosuló pszichológiai manőverekkel, így energiaveszteséggel jár.
A síri csend sem ideális munkakörnyezet, mert bizonyos fokú alapzajra szükség van. Az evolúciós túlélési szükségletünkből fakadóan tudatunk állandóan monitorozza a környezetet, minden pillanatban pozícionáljuk magunkat, a zajmentesség pedig azáltal kelt stresszt, hogy ezt akadályozza.
Dúll izgalmas kezdeményezésnek tartja a Silent-booth fülkét, amely egy nyugalmas sziget lehet a zajos irodákban.
Uzletresz.hu
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A mellrák diagnózisa nemcsak az érintett életét forgatja fel, hanem hatással van a környezetére és a munkahelyi közösségre is. Ilyenkor nem a... Teljes cikk
Ősszel sokan érzik úgy, hogy csökken az energiájuk, nehezebben koncentrálnak, és a munka is egyre nehezebben megy. Ez nem feltétlenül lustaság vagy... Teljes cikk
Hőhullámok, fáradtság, hangulatingadozás – tünetek, amelyekről ritkán esik szó a munkahelyeken, pedig több százezer nő életét befolyásolják... Teljes cikk
- Túl sokan betegednek bele a munkába – a szakértők szerint itt a határ 4 napja
- Kihirdették az idei BeneFit PRIZE 2025 – for Happy Employees pályázat győzteseit a Budavári Lovardában 6 napja
- Nincsenek nők és kisebbségek, csak fehér férfiak - ilyen lenne a munka világa? 1 hete
- Luxusfizetés, nulla bejárás, szabad délutánok – így dolgozik a jövő embere? 1 hete
- Túl sokan akartak biztonságosabb munkahelyet – ezért emelni kellett a pályázati keretet 3 hete
- Lebuktat a WIFI: mostantól pontosan lehet tudni, ki honnan dolgozik 4 hete
- A britek majdnem fele toxikus munkakörnyezetben dolgozik 1 hónapja
- Használd az AI-t! – mondják a cégek, csak képzést meg előfizetést nem adnak hozzá 1 hónapja
- Nézz be, így néz ki az AutoWallis új irodája 1 hónapja
- Amikor a sokszínűség kihívássá válik – kultúrák harca a munkahelyeken 1 hónapja
- Már épül a H2Offices irodaegyüttes második épülete 1 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?