Folytatódik a pályaválasztás előtt álló lányoknak szóló ingyenes tehetségprogram
A CETIN Hungary és a Nők a Tudományban Egyesület (NaTE) tehetségprogramja, a STEMpowered idén 10-12. évfolyamos lányokat vár. Az érdeklődő jelentkezők november 25-én egy hackathonon vehetnek részt, itt dől majd el, hogy kik kerülhetnek a programba. A tíz alkalom során a résztvevők csapatépítő események, workshopok, intézménylátogatások, karrierbeszélgetések és interaktív előadások keretében dolgozhatnak együtt.
A CETIN Hungary tavalyi kutatásából kiderül, hogy a támogató közeg hiánya miatt választja kevesebb lány a műszaki-technológiai hivatást, és a pályaválasztás legtöbbször már a középiskoláig eldől. A STEMpowered by CETIN elnevezésű tehetségprogram szándéka ezért, hogy a pályaválasztás előtt álló lányoknak olyan alternatívát mutasson, amelyre ritkán vagy egyáltalán nem gondolnak.
Mindezt a sikeres pályaválasztáshoz és a választott pályán való érvényesüléshez ma már nélkülözhetetlen képességek és készségek fejlesztésével támogatja, amelyeket a hagyományos oktatás keretein belül sok esetben nem, vagy csak nagyon nehezen lehet megszerezni. Fontos eleme, hogy segítséget nyújt a pályaorientációban, és sikerélményhez juttatja a benne részt vevő tanulókat.
A tavalyi tanévben sikerrel elindított program tapasztalata, hogy a résztvevő középiskolás lányok számára éppen a készségek (soft skillek) fejlesztése a leghasznosabb és legfontosabb. Ennek alapján az újabb évadban a STEMpowered erre fordítja a legtöbb figyelmet. A résztvevők önismeretüket, kreativitásukat és kommunikációs készségeiket csoportos foglalkozások segítségével fejleszthetik, a pályaorientációban pedig intézménylátogatás segíti őket. A lányokat CETIN-es segítők, tapasztalt és szakértő kollégák („buddy”-k) is támogatják, valós STEM karrierek mindennapjait tárva eléjük.
A programba már a jelentkezés is különleges: a NaTE honlapján november 21-éig regisztráló érdeklődők november 25-én egy hackathonon vehetnek részt, amelynek a témája az „okos városok és az 5G”. A hackathonon legjobban szereplő maximum 20 lány bekerül a programba. A résztvevők a STEMpowered program végén az elsajátított ismereteket alkalmazva egy projektfeladatban is kipróbálhatják magukat. A hackathonon és projektfeladatban legjobban teljesítő lányok pénzjutalomban is részesülnek.
- 2026.02.19Tudásmegosztó közösségek szerepe a digitális korban A konferencián a tudásmegosztó tanulóközösségek kialakításának és működtetésének gyakorlati kérdéseivel foglalkozunk. Az üzleti szférában és a felnőttoktatás területén alkalmazott gyakorlati tapasztalatokon keresztül, valamint a kapcsolódó kutatási eredmények tükrében vizsgáljuk, hogy a szervezetekben, szervezetek közötti és szervezeteken átívelő szakmai közösségekben a tudásmegosztás hogyan működik, milyen átalakuláson esik át a digitális transzformáció hatására.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A hazai mikro-, kis- és középvállalkozások már pályázhatnak a "KKV kapacitásbővítő támogatás 3.0" programra, mellyel közel 2,5 millió forintos... Teljes cikk
Hétfőtől ismét lehet pályázni munkahelyi bölcsődék létrehozására - közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős... Teljes cikk
Újabb ötmilliárd forintot fordítanak az agrárszakképzési centrumok fejlesztésére - jelentette be az agrárminiszter kedden Szegeden az MTI tudósítása szerint. Teljes cikk
- Hamarosan kezdődik az Educatio oktatási szakkiállítás 2 hónapja
- A jövő a bátor lányoké: így válhatnak a tinik az AI-korszak nyerteseivé 4 hónapja
- Pályaorientációs és hátránykompenzációs program indul a fiataloknak 6 hónapja
- Rekordot döntött ennek a képzésnek a népszerűsége – egyre több fiatal látja benne a jövőt 7 hónapja
- Tehetségprogramot indít rászoruló fiataloknak a Corvinus 7 hónapja
- Így változott a felsőoktatás 2010 óta - hányan, hol és mit tanulnak ma? 7 hónapja
- Mi leszel, ha nagy leszel? Ingyenes nyári tábor segíthet a döntésben 10 hónapja
- Így csökkenhet a lemorzsolódás? - egyetemisták segítik a kistelepülésen élők pályaválasztását 10 hónapja
- Pályaválasztástól a karrierváltásig - Útkeresés generációkon át 11 hónapja
- Belőlem orvost vertek! 11 hónapja
- Ezek a munkavállalás fő kritériumai a lengyel fiatalok számára 11 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben