Hogyan befolyásolja a karriert a munkahelyi viszony?
Mivel munkahelyünkön töltjük ébren töltött óráink jelentős részét, így nem meglepő, ha futó vagy kevésbé futó kapcsolatok szövődhetnek kollégák vagy főnökök és beosztottak között. De milyen hatással lehet ez az érintettek karrierére? - teszi fel a kérdést a Pénzcentrum.
Van, aki már az állásinterjún flörtölt leendő főnökével, és két hónap múlva be is teljesült a kapcsolat, ami a munkahelyen titok, de hosszabb távon az esküvő a cél, legalábbis a nő szerint. Más a karácsonyi buli után ébredt a főnökével egy ágyban, amit nagyon meg is bánt. Mert 1 évbe telt mire újra normalizálódott a kapcsolatuk. De olyan is előfordul, hogy éveken át zajlik a titkos viszony.
Szociológiai kutatásokra támaszkodva a lap azt írja, hogy míg a munkahelyek általában megpróbálják szabályozni a szexuális viselkedést, addig az alkalmazottak inkább fittyet hánynak ezekre a szabályokra. Munkahelytől függ, hogy "mi fér bele" a tolerálható kategóriába. Az emberek véleménye is általában erősen megoszlik, van, aki szerint nincs helye szexualitásnak a munkahelyen, míg mások a két felnőtt fél beleegyezésén alapuló viszonynak tekintik.
Ugyanakkor fontos különbséget tenni, hogy mikor van szó valódi, kölcsönös kapcsolatról és mikor szexuális zaklatásról. Hol mosódnak el a határok, illetve melyek azok a szektorok, ahol a munkakör "része", hogy elviseli az alkalmazott az ügyfelek szexuális közeledését. Nem egyértelmű az sem, hogy a munkahelyi légkörre esetleg serkentőleg hat egy ilyen viszony, vagy éppen energiát von el és kivételezésbe torkollik.
Pénzcentrum
- 2025.02.28Vezetői Best Practice Fórum - Digitális transzformáció és az AGILE A Fórum célja: A Fórum célja a jó vezetői gyakorlatok és tapasztalatok megosztása, illetve a hazai vezetési kultúra fejlesztése.
Részletek
Jegyek
- 2025.03.11Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Szervező: BME
Részletek
Jegyek
- 2025.03.18Óbudai Egyetem Állásbörze A személyes találkozás az potenciális jelentkezőkkel az állásbörzén az egyik leghatékonyabban módszer, hiszen amíg egy önéletrajz csupán „vázlatos” formában nyújt a jelentkezőről képet, addig a személyes találkozás és beszélgetés által sokkal jobban bizonyíthatnak is a szakmai felkészültséggel kapcsolatban.
Részletek
Jegyek
- 2025.03.27 recruiTECH konferencia A recruiTECH elsősorban HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding specialistáknak és learning & development szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a toborzási céljaikért a munkaerőpiacon, akik keresik az új megoldásokat, melyek segítségével hatékonyabbá tehetik vállalatuk tevékenységét.
Részletek
Jegyek
A 40. születésnapját betöltő Cristiano Ronaldo már második éve a világ legjobban fizetett sportolója 260 millió dolláros keresetével, amelyből... Teljes cikk
Elon Musk, a Tesla és a SpaceX vezérigazgatója szerint a Kormányzati Hatékonysági Minisztérium (DOGE) alkalmazottai heti 120 órát dolgoznak. A... Teljes cikk
A japán hatóságok még mindig küzdenek egy 74 éves teherautó-sofőr kimentéséért, aki járművével január 28. óta egy hatalmas, egyre táguló... Teljes cikk
- Felmérés: a magyar dolgozók fele elégedetlen a munkahelyével 3 hete
- Mindig kell egy barát - Ennyit számít a jó munkahelyi légkör 1 hónapja
- Munkahelyi bántalmazás: az abúzus formái, tünetek és megoldások 2 hónapja
- A top vezetők az első 3 munkanap alatt megkeresték egy dolgozó éves bérét 2 hónapja
- Munkahelyi jóllét: Hogyan kerüljük el az irodai betegségeket és baleseteket? 2 hónapja
- Ezek a legfontosabbak a magyaroknak a jó fizetés mellett a munkahelyen 3 hónapja
- Mit tehetnek a cégek a munkahelyi jóllétért? 3 hónapja
- KÖZÖS ÚTON A MUNKAVÁLLALÓI JÓLLÉTÉRT - interjú Csákics Krisztinával, a VGD Hungary Business Managerével és Drávai Gabriellával, a WTS Klient HR igazgatójával 3 hónapja
- Szörnyű tragédia: munkahelyi balesetben meghalt két ember Debrecenben 3 hónapja
- Hogyan aludjunk el, ha munkahelyi stresszben szenvedünk? 4 hónapja
- Felmérés: van valami, ami a fizetésemelésnél is fontosabb a dolgozóknak 4 hónapja