Megjelent: 4 hónapja

JAVA-fejlesztő

A Java a számtalan programozási nyelv egyike és ezen nyelvet felhasználó fejlesztőket hívjuk Java fejlesztőknek.

A fejlesztő állásban megkülönböztetünk frontend, backend és full-stack fejlesztőket. Mint a frontend, úgy a backend fejlesztők is használhatják a Java nyelvet.
Tapasztalati szintük alapján különbséget kell még tennünk a junior, illetve senior Java fejlesztő között. Munkák Java-fejlesztőknek könnyen találhatóak az Állásportál.hu-n.

A java fejlesztő munka feladatai általában:
- fejleszteni a cég eddigi szoftverrendszereit
- új szoftverrendszerek létrehozása java segítségével
- kooperálni a szervező és tesztelő kollégákkal
- architekturális hibák észrevétele, javítása
- a senior java fejlesztőknek mentorálni a junior munkatársaikat

Elvárások
A java fejlesztő munka betöltéséhez szükséges fő elvárás a Java nyelv kitűnő ismerete. A szakirányú (akár felsőfokú) informatikával kapcsolatos végzettség előnyös, de alkalmanként kikötés is lehet a munkához. A munkáltatók szívesen fogadják az informatika különböző területein szerzett egyéb tudás meglétét. Ezen a területen is a naprakészség az elengedhetetlen. A java fejlesztőknek jó logikával és problémamegoldó képességgel kell rendelkezniük. Emellett a munka sok üléssel jár, ezért oda kell figyelni az egészséges életmód megtartására.

Munkarend
A java fejlesztők gyakran teljes munkaidőben dolgoznak. Megeshet, hogy a cég lehetőséget biztosít bizonyos mértékű home office-ra.

A java fejlesztők fizetése tapasztalati szintüktől függ, de attól eltekintve versenyképesnek mondható. A vállalat gyakorta biztosít különböző bónuszokat a java fejlesztőknek.
  • 2023.02.16Lean black belt képzés A képzés során a résztvevő megismerhetik azokat a haladó és új lean módszereket, illetve az Ipar 4.0-hoz kapcsolódó fejlesztéseket, amelyek ráépülnek és kiegészítik a korábbi lean ismereteiket, ezzel szélesebb körben tudják a szervezetüknél folyó lean bevezetést támogatni. Részletek Jegyek
  • 2023.02.16CX-Ray elégedettségfelmérés online workshop A munkahelyi hatékonyság az elégedett kollégákkal kezdődik! Skálázható, szűrhető eredmények - tudd meg, munkatársaid szerint, mik a valóban égető problémák! Részletek Jegyek
  • 2023.02.23CX-Ray teljesítményértékelés online workshop Miért fontos a TÉR? Az egyértelmű egyéni és csapat célok és a folyamatos visszajelzés az elkötelezettséget és motivációt kiemelten meghatározó tényezők. Részletek Jegyek
  • 2023.03.22recruiTECH konferencia A recruiTECH elsősorban HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding specialistáknak és learning & development szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a toborzási céljaikért a munkaerőpiacon, akik keresik az új megoldásokat, melyek segítségével hatékonyabbá tehetik vállalatuk tevékenységét. Részletek Jegyek
További cikkek
Pénzügyi asszisztens

A pénzügyi asszisztens (angolul: finance assistant) vagy pénzügyi adminisztrátor állást betöltő személy fő feladata az adott cég vagy vállalat... Teljes cikk

A válság sem fog az informatikusok fizetésén

A jelenlegi nehéz gazdasági helyzet sok szektorra hatással van, azonban az informatikai iparágat, és azon belül az IT munkaerőpiacot látszólag... Teljes cikk

Kétműszakos munka

A munkavállaláskor egy nagyon fontos tisztázandó kérdés, hogy hány műszakos munkát vállal az ember. Teljes cikk

Kapcsolódó tartalmaink 1 2 3 Bezár