Megjelent: 11 hónapja

Lakatos

A lakatos munka keretében a munkavállaló vasból, acélból, egyéb fémes anyagokból készít különféle termékeket.

A lakatosok gyakran dolgoznak hegesztő munkakörben is. A munka betöltéséhez a fő elvárás a műszaki szakmunkás vagy szakirányú szakközépiskolai végzettség.Munkák lakatosoknak könnyen találhatóak az Állásportál.hu-n.

Feladatok:
- anyagok darabolása precízen
- daraboló gépek szakszerű használata
- munkagépek karbantartása
- szerkezeti elemek készítése
- acél- és fémszerkezetek gyártása, javítása
- hegesztés, csiszolás, fémmegmunkálás
- termelő és kiszolgáló berendezések biztonságos és zavartalan működtetése, szükség szerinti hibaelhárítás
- munkafolyamatok dokumentálása
- alkatrészcsere, időszakos karbantartások elvégzése, gépek működésének ellenőrzése

Elvárások
A lakatos munka egyik fő elvárása a műszaki szakmunkás vagy szakirányú szakközépiskolai végzettség. Ezek közé tartozik az is, hogy műszaki rajzokat tudjon olvasni a lakatos. Fontos, hogy a lakatos munka elvállalói nagyon precízek legyenek, tekintve, hogy általuk elkészített alkatrészek későbbi felhasználásához nagyon fontos a pontosság. Elvárás, hogy a lakatos ismerje az általa használt gépeket (daraboló gépek, hegesztő, stb.) és azokat rendben is tartsa.
Munkarend
Hosszú távú, bejelentett munka. Két vagy három műszakos munkarendben.
Az alapbér mellett a munkaadó általában támogatja egy bizonyos összegig a lakatos munkába járását. Ezek mellett a munkaruházatot általában biztosítja a munkaadó. Az alapbér mellett számíthat a munkavállaló műszakpótlékra és cafetériára. A teljesítményprémium is gyakori. Ritkább esetekben szálláslehetőséget is tud biztosítani a munkáltató. Esetekben továbbképzési lehetőséget is kínál.
  • 2023.02.16Lean black belt képzés A képzés során a résztvevő megismerhetik azokat a haladó és új lean módszereket, illetve az Ipar 4.0-hoz kapcsolódó fejlesztéseket, amelyek ráépülnek és kiegészítik a korábbi lean ismereteiket, ezzel szélesebb körben tudják a szervezetüknél folyó lean bevezetést támogatni. Részletek Jegyek
  • 2023.02.16CX-Ray elégedettségfelmérés online workshop A munkahelyi hatékonyság az elégedett kollégákkal kezdődik! Skálázható, szűrhető eredmények - tudd meg, munkatársaid szerint, mik a valóban égető problémák! Részletek Jegyek
  • 2023.02.23CX-Ray teljesítményértékelés online workshop Miért fontos a TÉR? Az egyértelmű egyéni és csapat célok és a folyamatos visszajelzés az elkötelezettséget és motivációt kiemelten meghatározó tényezők. Részletek Jegyek
  • 2023.03.22recruiTECH konferencia A recruiTECH elsősorban HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding specialistáknak és learning & development szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a toborzási céljaikért a munkaerőpiacon, akik keresik az új megoldásokat, melyek segítségével hatékonyabbá tehetik vállalatuk tevékenységét. Részletek Jegyek
További cikkek
12 órás munka

A munka világában előfordulnak olyan területek (például: termelőipar, turizmus), ahol a 12 órás munkavégzés az általános. Ezt a másfél napos... Teljes cikk

Pénzügyi asszisztens

A pénzügyi asszisztens (angolul: finance assistant) vagy pénzügyi adminisztrátor állást betöltő személy fő feladata az adott cég vagy vállalat... Teljes cikk

A válság sem fog az informatikusok fizetésén

A jelenlegi nehéz gazdasági helyzet sok szektorra hatással van, azonban az informatikai iparágat, és azon belül az IT munkaerőpiacot látszólag... Teljes cikk

Kapcsolódó tartalmaink 1 2 3 Bezár