Megjelent: 2 éve

Lakatos

A lakatos munka keretében a munkavállaló vasból, acélból, egyéb fémes anyagokból készít különféle termékeket.

A lakatosok gyakran dolgoznak hegesztő munkakörben is. A munka betöltéséhez a fő elvárás a műszaki szakmunkás vagy szakirányú szakközépiskolai végzettség.Munkák lakatosoknak könnyen találhatóak az Állásportál.hu-n.

Feladatok:
- anyagok darabolása precízen
- daraboló gépek szakszerű használata
- munkagépek karbantartása
- szerkezeti elemek készítése
- acél- és fémszerkezetek gyártása, javítása
- hegesztés, csiszolás, fémmegmunkálás
- termelő és kiszolgáló berendezések biztonságos és zavartalan működtetése, szükség szerinti hibaelhárítás
- munkafolyamatok dokumentálása
- alkatrészcsere, időszakos karbantartások elvégzése, gépek működésének ellenőrzése

Elvárások
A lakatos munka egyik fő elvárása a műszaki szakmunkás vagy szakirányú szakközépiskolai végzettség. Ezek közé tartozik az is, hogy műszaki rajzokat tudjon olvasni a lakatos. Fontos, hogy a lakatos munka elvállalói nagyon precízek legyenek, tekintve, hogy általuk elkészített alkatrészek későbbi felhasználásához nagyon fontos a pontosság. Elvárás, hogy a lakatos ismerje az általa használt gépeket (daraboló gépek, hegesztő, stb.) és azokat rendben is tartsa.
Munkarend
Hosszú távú, bejelentett munka. Két vagy három műszakos munkarendben.
Az alapbér mellett a munkaadó általában támogatja egy bizonyos összegig a lakatos munkába járását. Ezek mellett a munkaruházatot általában biztosítja a munkaadó. Az alapbér mellett számíthat a munkavállaló műszakpótlékra és cafetériára. A teljesítményprémium is gyakori. Ritkább esetekben szálláslehetőséget is tud biztosítani a munkáltató. Esetekben továbbképzési lehetőséget is kínál.
  • 2024.03.21recruiTECH 2024 A recruiTECH elsősorban HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding specialistáknak és learning & development szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a toborzási céljaikért a munkaerőpiacon, akik keresik az új megoldásokat, melyek segítségével hatékonyabbá tehetik vállalatuk tevékenységét.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.03.26Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.03.27Átfogó projektmenedzsment képzés IPMA és PMI alapokon Klasszikus projektmenedzsment képzés - átfogó, gyakorlati program, egyéni mentorálással.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.04.04Six Sigma Black Belt képzés 9 napos gyakorlatorientált, intenzív képzési program, amely készségszintre fejleszti a résztvevőket a 6 Sigma ismeretek elsajátításában, alapoktól a Green Belt ismereteken át magas szintű hatékonyságjavító projektek megvalósításáig. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Válságban a védőnői rendszer

A hungarikumnak is besorolt hazai védőnői rendszer szervezeti és finanszírozási anomáliákkal küzdött a korábbi években. Idén nyáron... Teljes cikk

Újra bért emel az Aldi, 500 ezer forint közelében a minimális fizetés

Az ALDI ismét emeli a béreket valamennyi munkakörben. 2024. január 1-jétől a cég munkatársai az értékesítés és a logisztika területén, valamint... Teljes cikk

Informatikus körkép: keresettebbek a seniorok és havi 2 milliót is lehet keresni

Az IT iparág hatalmas lendületet vett az elmúlt években, és az informatikai szakemberekre még mindig nagy a kereslet, a mesterséges intelligencia, a... Teljes cikk

Kapcsolódó tartalmaink 1 2 3 Bezár