Már most 300 ezer álláskereső lehet Magyarországon

A februári statisztikák szerint 264 ezer álláskeresőt tartott nyilván a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat, miközben több mint 50 ezerrel nőtt a nyilvántartásba belépők száma - írja a Portfolio.

Márciusban már 300 ezer álláskereső lehetett Magyarországon - írja a Portfolio.

A gazdasági portál cikke szerint a hivatalos, februári statisztikák szerint 264 ezer álláskeresőt tartott nyilván a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat, miközben több mint 50 ezerrel nőtt a nyilvántartásba belépők száma, akiknek 10 százaléka első alkalommal kért segítséget.

Ez azt mutatja, hogy a munkaerő-piacon már februárban halványan látszódott a negatív folyamatok kezdete, ám az akkor még elsősorban a kínai visszaeséssel volt magyarázható.

Azóta azonban a koronavírus-járvány hatásai miatt vélhetően sok magyar vállalat is leépítésbe kezdett, ráadásul a kisebb, sérülékenyebb cégek közül egyre több jelent csődöt. Nagyon kevés társaság képes a járvány előtti szint közelében tartani a termelését.

Hivatalos statisztika ugyan még nincs, de a kormányzati jelzések alapján márciusban legalább 30 ezer fővel növekedett a munkanélküliek száma, így a múlt hónap végén megközelíthette a 300 ezret az állástalanok száma - írja a portál.

  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Elfogynak a dolgozók Magyarországon? Durva számok a 2026-os munkaerőpiacról

A magyar munkaerőpiac 2026-ra jelentős átalakulás előtt áll – derült ki a Magyar Közgazdasági Társaság Munkaügyi Szakosztályának évindító... Teljes cikk

Befagyott álláspiac: enyhülés vagy újabb jégkorszak vár ránk 2026-ban?

Hónapok óta alig mozdul a munkaerőpiac: kevés az új felvétel, ritkák az elbocsátások, a döntéseket pedig általános bizonytalanság bénítja.... Teljes cikk

Több tízezerrel kevesebben dolgoznak Magyarországon – a férfiaknál drámai a csökkenés

2025 novemberében a 15–74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 637 ezer főt tett ki. A munkanélküliek száma 213 ezer fő, a... Teljes cikk