Mercer: magasan veri a kínai átlagfizetés a magyart
A Mercer a 2008-as évre nézve is elkészítette nemzetközi munkabér összehasonlító táblázatát. A cég a fizikai munkás, technikus, csoportvezető, irodai alkalmazott és igazgató munkakörökben vetette össze a béreket - közli a Világgazdaság.
Természetesen nem kell messzire menni a magasabb keresetekért, a nyugat-európai átlagbérek is nagyságrendekkel nagyobb a hazai jövedelmeknél: Míg idehaza egy csoportvezető 13 ezer eurót visz haza évente, addig Németországban 42 ezer, Spanyolországban 40 ezer, Belgiumban pedig 35 ezer eurót.
Mindenhol emeltek a béreken
Összességében minden poszton béremelés történt az elmúlt évben, összegez a francia Le Figaro, különösen a legmagasabban kvalifikált állásoknál figyelhetők meg a legnagyobb - országok közti - különbségek. Tavaly a spanyol munkaadók bizonyultak a legbőkezűbbnek, felülmúlva a brit cégeket. Az idei évben azonban a válságnak köszönhetően várhatóan minden másképp alakul. Bruno Rocquemont, a Mercer elemzője szerint a leépítéseket ellensúlyozzák majd a krízis megoldására szerződtetett menedzserek, a piacnak továbbra is szüksége van értelmiségi munkaerőre.
Világgazdaság
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette... Teljes cikk
A demográfiai kihívások és a gazdasági stagnálás kettős szorításában telt a 2025-ös év a hazai munkaerőpiacon. Miközben a gazdasági környezet... Teljes cikk
Írország világszinten is egyedülálló lépésre szánta el magát: állandó alapjövedelem-programot indít művészek számára. A heti 325 eurós... Teljes cikk
- A friss számok szerint soha nem volt ilyen magas az átlagbér - mi áll a háttérben? 1 hónapja
- Minimálbérből lakáshitel? Már közel 24 millió forint is elérhető 2 hónapja
- Bértáblák 2026 2 hónapja
- A munkajövedelem változása az EU-tagországokban 2024 és 2025 között 2 hónapja
- Dolgoznak – de nincs munkájuk: így terjednek a kamuirodák 3 hónapja
- A bruttó átlag- és mediánkereset alakulása 2024-ben 3 hónapja
- Járási szintű bruttó átlagkeresetek - grafikon 3 hónapja
- A bértranszparencia a bizalom eszköze, nem puszta megfelelés 3 hónapja
- Pénzeső a nyugdíjasoknak: van, ahol 40 ezret osztanak karácsonyra 3 hónapja
- A nettó átlag- és mediánkereset szektoronként 3 hónapja
- A minimálbér emelése mindent borít. Az év végi bértervezést is 4 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben