Minden harmadik frissdiplomás külföldön keres állást
A legfrissebb diplomás-pályakövetési vizsgálatból az derül ki, hogy minden harmadik fiatal külföldön tervez munkát vállalni a következő öt év során, írja a hvg.hu.
A legnépszerűbb célországok Németország, Ausztria és az Egyesület Királyság. Nyelvtudás terén legjobbak az orvosi és a gazdaságtudományi diplomát szerzettek. 10 százalék már az egyetemi évek alatt járt külföldön valamilyen tanulmányi ösztöndíjjal.
45 százalék már az abszolutórium megszerzésekor is főállásban dolgozott, és a válaszadók megközelítőleg 60 százaléka végzett tanulmányai alatt a szakterületéhez kapcsolódó munkát. A végzősök fele dolgozik a magánszféra vállalatainál, kétharmadukat magyar tulajdonú vállalatok alkalmazzák. A frissdiplomások havi nettó átlagjövedelme 179 450 forint, a nemek között jelentős különbségvan a bérek területén.
hvg.hu
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A bértranszparencia bevezetésének kulcsa, hogy a vállalatok mennyire készülnek fel és hogyan alakítják át a bérezési, juttatási és expat... Teljes cikk
Szentendre lett a legideálisabb település Budapest környékén a hibrid munkavégzéshez egy friss Ingázóváros Index szerint. A rangsorban olyan... Teljes cikk
- Brutális verseny az EU-s állásokért: 60 ezer jelentkező, alig 750 biztos munkahely 2 hónapja
- Külföldi munkaerő Magyarországon: szervezeti tapasztalatok és tanulságok 2 hónapja
- Kétszeresére emelik a nemzetiségi pedagógus ösztöndíjakat 3 hónapja
- A külföldi dolgozók száma és változása nemzetgazdasági áganként - grafikon 3 hónapja
- Erasmus-botrány: Magyarország tiltakozik, de a diákok hiába várnak? 5 hónapja
- Óriási szakemberhiány Németországban: itt a hiányszakmák friss listája 5 hónapja
- "Állás-apokalipszis" - nehéz helyzetben a frissdiplomások 6 hónapja
- 3000 eurós fizetés és ingyen szállás - indulnak a téli munkák Ausztriában 6 hónapja
- Középiskolások és pedagógusok jelentkezését is várják újra a Tiéd a holnap ösztöndíjprogramra 6 hónapja
- Brutális szigorítás Nagy-Britanniában: nyelvvizsga nélkül nincs munkavállalás 6 hónapja
- Külföldi kollégák felvétele egyszerűbben, gyorsabban, biztonságosabban 7 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?