Nem kell szochót fizetni a tanulószerződés alapján kifizetett díj után
Június 10-től nem kell szociális hozzájárulási adót fizetni a tanulószerződés alapján kifizetett díj után és egészen december 31-ig a turizmusfejlesztési hozzájárulás alól is mentesülnek az érintettek - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
A kifizetőnek nem kell szociális hozzájárulási adót fizetni a tanulószerződéses foglalkoztatásra kifizetett díj után. Ez a szabály a 2021. június 10-től kifizetett jövedelemre már alkalmazható - olvasható a NAV honlapján.
Ha a kifizetésre 2021. június 10-én, vagy ezt követően kerül sor, akkor a 2108-as jelű havi adó- és járulékbevallás M-07 lapján a 386. „Szociális hozzájárulási adó összege” elnevezésű sor a) oszlopában a tanulószerződéses tanulók után fizetendő szociális hozzájárulási adó összegeként a „0” értékadatot fel kell tüntetni.
Az adóhatóság közölte azt is: nem kell turizmusfejlesztési hozzájárulást fizetni 2021. január 1-től 2021. december 31-ig a koronavírus-világjárványt követő, a gazdaság újraindítását elősegítő adózási intézkedésekről szóló kormányrendelet szerint. Az érintetteknek a hozzájárulást sem megállapítaniuk, sem bevallaniuk, sem megfizetniük nem kell.
- 2026.04.24Pannon HR Konferencia Székesfehérvár Tavaszi Pannon HR Konferenciánkon Székesfehérváron, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal készülünk. Amikor a döntéseknek súlya van – felelősségvállalás kultúrája a vezetésben és HR-ben
Részletek
Jegyek
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A választások után fókuszba került a Tisza Párt adóprogramja, amely jelentős átrendeződést hozhat a közterhekben. A tervek az alacsony... Teljes cikk
A legnagyobb HR-kockázatok már a belépés előtt felmerülhetnek, sokszor észrevétlenül, egy-egy megalapozatlan döntésben, különösen akkor, amikor a... Teljes cikk
A magyar vállalkozásoknál mindennapos, hogy a tulajdonos maga látja el az ügyvezetést, akár díjazás nélkül is. Ez azonban társadalombiztosítási... Teljes cikk
- Nagy Márton a minimálbérről: ha az állam nem avatkozik be, nem lesz megállapodás 6 hónapja
- Rákaptak a multik a vendégmunkásokra, így trükköznek 9 hónapja
- Hogyan bizonyítsa a HR a saját jelentőségét? 10 hónapja
- Ilyen szabályok vonatkoznak a tartós befektetésből származó jövedelemre 1 éve
- Tavaly közel 79 ezer megváltozott munkaképességű munkavállaló foglalkoztatása helyett fizették be a cégek a rehabilitációs hozzájárulást - interjú az euChance Programról 2 éve
- Figyelmeztet a NAV: változnak a munkaerőpiacra lépők utáni szochokedvezmény szabályai 2 éve
- Drasztikusak a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatásáról szóló számadatok 2 éve
- Ezért sérül a siket és nagyothalló emberek esélyegyenlősége a munka világában 2 éve
- Bérszámfejtést illető változások a gyakorlatban vagy, ahol a naprakész tudás a precizitás egyik kulcsa! 2 éve
- Rehabilitációs hozzájárulás 2024-ben 2 éve
- Így spórolhat milliókat a megváltozott munkaképességű munkavállalók foglalkoztatásával 2 éve

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?