Nemzetközi akkreditációt kapott a Budapesti Gazdasági Egyetem
A Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) - a hazai egyetemek közül elsőként - nemzetközi akkreditációt kapott a Network of International Business Schools (NIBS) nevű szakmai szervezettől, amely a világ egyik vezető, gazdasági felsőoktatási intézményeket tömörítő közössége - írja az MTI.
A tájékoztatás szerint Heidrich Balázs rektor kiemelte: a BGE középtávú tervei között hangsúlyosan szerepel a nemzetköziesedés folyamatának erősítése, így 2016 végén kérte felvételét a Network of International Business Schools (NIBS) szervezetébe, amely a globális oktatási tér egyik kiemelkedő, gazdasági felsőoktatási intézményeket tömörítő közössége.
"Alkalmazott tudományegyetemként a BGE a piaci igényekhez igazítja képzési rendszerét, amelyben a nemzetközi tapasztalatszerzésnek kiemelt szerepe van. A munkaadók ugyanis nagyra értékelik az egyetemi tanulmányok alatt külföldön szerzett szakmai ismereteket, gyakorlatokat. Oktatóink számára pedig csereprogramokat, közös kutatási projektek elindítását teszi lehetővé a NIBS" - hangsúlyozta a BGE rektora.
MTI
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
Magyarországon közel 330 ezer hallgató (KSH) tanul felsőoktatásban, és a friss diplomások mintegy 90%-a (Education and Training Monitor 2025) rövid... Teljes cikk
Január 8-10. között újra megnyitja kapuit az Educatio oktatási szakkiállítás Budapesten, a Hungexpón - hívta fel a figyelmet a Kulturális és... Teljes cikk
A hallgatói lemorzsolódást csökkentő programot indít a kormány a felsőoktatásban - közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium... Teljes cikk
- Repkedtek a milliárdok - Ekkora bírságot szabott ki a vállalkozásokra a GVH 2025-ben 3 hete
- Ez mentheti meg a bajba jutott hallgatókat az egyetemeken 3 hete
- Egy anya, aki karácsonykor is dolgozott – és az elismerés, ami nem maradt el 4 hete
- A fogyatékossággal élők gazdasági aktivitása - grafikon 1 hónapja
- Kamionsofőr (nemzetközi) 1 hónapja
- Ismét bizonyított a Henkel: élen a munkavállalói jóllét terén 1 hónapja
- Generációs feszültségekről számolnak be a fiatal dolgozók - Sokan már az első évben felmondanának 1 hónapja
- Nagy a baj: lejjebb sorolhatják Magyarországot az adósság miatt 1 hónapja
- A felsőfokú végzettségűek aránya nemek szerint hazánkban és az EU-ban 2 hónapja
- Együttműködési megállapodást kötött az SZTE és a BYD 2 hónapja
- Felmérés: nem a távmunka, hanem a bizalmatlanság csökkenti a termelékenységet 2 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa