Nyugdíj helyett egészségre költünk
Az önkéntes szektor a magánnyugdíjpénztárakhoz hasonlóan veszteséges és folyamatosan csökken a taglétszámuk. Az egészségpénztárak azonban népszerűek - írja a Világgazdaság.
A magánnyugdíj-pénztári szektor továbbra is komoly nehézségekkel küzd. A június végén működő 14 piaci szereplőből hat állt végelszámolás vagy beolvadás alatt. Az első félévben a PSZÁF adatai szerint csak öt magánnyugdíjpénztár rendelkezett pozitív működési eredménnyel, a többi veszteséges volt.
Az önkéntes szektor a magánnyugdíjpénztárakhoz hasonlóan veszteséges. Mindössze 36,8 milliárd forintnyi tagdíj érkezett az önkéntes kasszákhoz fél év alatt, ennek nagyobb hányadát a munkáltatók fizették be feltehetően cafeteria keretében. Ez azt jelenti, egy átlagos pénztártag a munkáltatói hozzájárulással együtt is havonta mindössze 5 ezer forint körüli összeget tesz félre a nyugdíjára - írja a Világgazdaság.
Az önkéntes nyugdíjpénztárak népszerűségének csökkenésében az is szerepet játszik a Világgazdaság cikke szerint, hogy a cafeteria keretében sokan szívesebben választanak olyan juttatást, amely azonnal elkölthető. Az egyik ilyen lehetőség az egészségpénztár, amely rendkívüli népszerűségnek örvend.
Világgazdaság
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
2025. év végén az előző évhez képest kifejezetten kevés változás történt a kedvező adózású juttatásokhoz kapcsolódóan. Ez lehetőséget ad... Teljes cikk
Az év utolsó heteiben mindig fókuszba kerül a juttatási rendszer. Ilyenkor dől el, mennyire működött jól egész évben. A HR Portálnak a Niveus... Teljes cikk
A munkabér kifizetése 2026-ban is közel 70 százalékos teherrel adózik, így nem versenyezhet a kedvezményesen adózó vagy adómentes béren kívüli... Teljes cikk
- Család vagy karrier: Miért érezzük, hogy belerokkanunk? 3 napja
- A nők tovább élnek, mégis több időt töltenek betegen – mi áll a háttérben? 4 napja
- Mennyivel kap kevesebbet a magyar az osztrák nyugdíjasnál? Így értéktelenedett el a nyugdíj Magyarországon 5 napja
- A legtöbb munkáltató nem áll készen a menopauza-megfelelési határidőre 6 napja
- Hogyan lehetne visszahozni a korkedvezményes nyugdíjakat? 1 hete
- Nem csak stresszesek: ezek a munkák teszik leginkább tönkre az egészséget 1 hete
- Rekordtaglétszám, rekord befizetések – mi áll az önkéntes pénztárak berobbanása mögött? 1 hete
- Ilyen egy gondoskodó munkaadó: díjat nyert a HungaroControl 2 hete
- Ekkora reálhozamot értek el az önkéntes nyugdíjpénztárak 2 hete
- Egy sornyi szakszervezet kéri a korkedvezményes nyugdíj visszaállítását 2 hete
- Egyre inkább nő a szakadék a bérek és a nyugdíjak között Magyarországon 2 hete

Fata László cafeteria szakértő a Cafeteria TREND alapítója, szerkesztője, aki nem csak az adótörvények oldaláról közelíti meg a béren kívüli juttatásokat.
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben