kapubanner for mobile
Megjelent: 2 éve

Pszichológus

A pszichológus elsődlegesen az emberek viselkedését, mentális állapotát és problémáit vizsgálja.

Fő feladata páciensei életében fellépett gondok, problémák felkutatása, elemzése és megoldása szakszerű módszerekkel. A pszichológus állásban dolgozóknak számos specializálódottabb fajtája ismert (például: kriminál- pszichológus, családterápiás pszichológus, vállalati pszichológus). Munkák pszichológusoknak könnyen találhatóak az Állásportál.hu-n.

Pszichológus munka feladatai:
-.alkalmazni a megtanult szakszerű pszichológiai módszereket, eljárásokat
- a páciensről levonni a diagnózist
- megoldások, feltételezések keresése az egyén problémáitól függően
- a sajátos mentális, fizikai tulajdonságok felmérése, eredmény leszűrése, értékelése
- szükség esetén a kellő információk átadása a családtagoknak, munkáltatónak vagy esetleg tanároknak
- tanácsadás a vizsgált embernek, amely segítségére lesz a problémái megoldásában

Elvárások
A pszichológus állás betöltéséhez alapvető elvárás a pszichológia szakon szerzett végzettség. Előnyt jelent, ha az alapdiploma megszerzése után az ember még tovább folytatja tanulmányait. A pszichológusnak megértőnek, türelmesnek és jó hallgatónak kell lennie. Mivel emberekkel beszél nap mint nap a kommunikációs képességének fejlettnek kell lennie. Az embereken való segítés érdekében jónak kell a problémamegoldó képességének lennie.

Munkarend
A pszichológusok munkarendjét meghatározza, hogy milyen típusú pszichológus. Sokak egyéni vállalkozók, ők maguknak oszthatják be kedvük szerint munkarendjüket.

Juttatások
A pszichológusok igen versenyképes jövedelemmel rendelkeznek, de munkahelytől függően a cég további juttatásokat is adhat. A fejlődés, a ranglétrán való felfele menetel esetenként lehetséges.
  • 2024.04.30NewLeadership – Vezetői eszköztár bővítése Önmaguk fejlesztését is fontosnak tartó középvezetőknek, frissen kinevezett döntéshozóknak szóló komplex és intenzív vezetőfejlesztő program sok gyakorlattal. Különlegessége, hogy a résztvevők átgondolhatják és megoszthatják egymással aktuális kihívásaikat és még a kritikus vezetői helyzetek megoldásáról is tanulhatnak egymás jó gyakorlatából is!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.02Munkaviszony létesítése és megszűntetése – Dr. Berke Gyula Pannon Munkajogi Akadémia - Pannon Munkajogi Akadémia előadás-sorozatunkat, melyben kiváló és elismert szakmai előadók támogatásával ismerhetjük meg a munkajog különböző területeit, ajánljuk mindazoknak, akik szeretnék ismereteiket bővíteni, gyakorlati megközelítésben szeretnék az alkalmazott jogi hátteret megismerni.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.09Egy jól működő csapat titka – Vezetői reziliencia fejlesztése A vezetői reziliencia fejlesztése képzésünk arra világít rá, hogyan lehet úgy tekinteni a tényekre, hogy relativizáljuk őket, kezelhető megvilágításba helyezzük a nehézségeket és igyekezzünk megőrizni a racionalitásunkat, hogy ebben a nehéz helyzetben is fejlődni tudjon a csapatunk. Segítve a csapattagoknak abban, hogy a problémalátásukat a megoldás keresés fókusza váltsa fel és megváltozzon az interakcióik minősége.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.09Munkaidő, pihenőidő – Dr. Takács Gábor Pannon Munkajogi Akadémia - Pannon Munkajogi Akadémia előadás-sorozatunkat, melyben kiváló és elismert szakmai előadók támogatásával ismerhetjük meg a munkajog különböző területeit, ajánljuk mindazoknak, akik szeretnék ismereteiket bővíteni, gyakorlati megközelítésben szeretnék az alkalmazott jogi hátteret megismerniinfo button Részletek ticket button Jegyek

Kapcsolódó tartalmaink 1 2 3 Bezár