Megjelent: 6 hónapja

Pszichológus

A pszichológus elsődlegesen az emberek viselkedését, mentális állapotát és problémáit vizsgálja.

Fő feladata páciensei életében fellépett gondok, problémák felkutatása, elemzése és megoldása szakszerű módszerekkel. A pszichológus állásban dolgozóknak számos specializálódottabb fajtája ismert (például: kriminál- pszichológus, családterápiás pszichológus, vállalati pszichológus). Munkák pszichológusoknak könnyen találhatóak az Állásportál.hu-n.

Pszichológus munka feladatai:
-.alkalmazni a megtanult szakszerű pszichológiai módszereket, eljárásokat
- a páciensről levonni a diagnózist
- megoldások, feltételezések keresése az egyén problémáitól függően
- a sajátos mentális, fizikai tulajdonságok felmérése, eredmény leszűrése, értékelése
- szükség esetén a kellő információk átadása a családtagoknak, munkáltatónak vagy esetleg tanároknak
- tanácsadás a vizsgált embernek, amely segítségére lesz a problémái megoldásában

Elvárások
A pszichológus állás betöltéséhez alapvető elvárás a pszichológia szakon szerzett végzettség. Előnyt jelent, ha az alapdiploma megszerzése után az ember még tovább folytatja tanulmányait. A pszichológusnak megértőnek, türelmesnek és jó hallgatónak kell lennie. Mivel emberekkel beszél nap mint nap a kommunikációs képességének fejlettnek kell lennie. Az embereken való segítés érdekében jónak kell a problémamegoldó képességének lennie.

Munkarend
A pszichológusok munkarendjét meghatározza, hogy milyen típusú pszichológus. Sokak egyéni vállalkozók, ők maguknak oszthatják be kedvük szerint munkarendjüket.

A pszichológusok igen versenyképes jövedelemmel rendelkeznek, de munkahelytől függően a cég további juttatásokat is adhat. A fejlődés, a ranglétrán való felfele menetel esetenként lehetséges.
  • 2023.02.16Lean black belt képzés A képzés során a résztvevő megismerhetik azokat a haladó és új lean módszereket, illetve az Ipar 4.0-hoz kapcsolódó fejlesztéseket, amelyek ráépülnek és kiegészítik a korábbi lean ismereteiket, ezzel szélesebb körben tudják a szervezetüknél folyó lean bevezetést támogatni. Részletek Jegyek
  • 2023.02.16CX-Ray elégedettségfelmérés online workshop A munkahelyi hatékonyság az elégedett kollégákkal kezdődik! Skálázható, szűrhető eredmények - tudd meg, munkatársaid szerint, mik a valóban égető problémák! Részletek Jegyek
  • 2023.02.23CX-Ray teljesítményértékelés online workshop Miért fontos a TÉR? Az egyértelmű egyéni és csapat célok és a folyamatos visszajelzés az elkötelezettséget és motivációt kiemelten meghatározó tényezők. Részletek Jegyek
  • 2023.03.22recruiTECH konferencia A recruiTECH elsősorban HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding specialistáknak és learning & development szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a toborzási céljaikért a munkaerőpiacon, akik keresik az új megoldásokat, melyek segítségével hatékonyabbá tehetik vállalatuk tevékenységét. Részletek Jegyek
További cikkek
12 órás munka

A munka világában előfordulnak olyan területek (például: termelőipar, turizmus), ahol a 12 órás munkavégzés az általános. Ezt a másfél napos... Teljes cikk

Pénzügyi asszisztens

A pénzügyi asszisztens (angolul: finance assistant) vagy pénzügyi adminisztrátor állást betöltő személy fő feladata az adott cég vagy vállalat... Teljes cikk

A válság sem fog az informatikusok fizetésén

A jelenlegi nehéz gazdasági helyzet sok szektorra hatással van, azonban az informatikai iparágat, és azon belül az IT munkaerőpiacot látszólag... Teljes cikk

Kapcsolódó tartalmaink 1 2 3 Bezár