Többletjuttatás a menekültügyeken dolgozó bíráknak
Már csütörtöktől többletjuttatást kaphatnak a bírák és igazságügyi alkalmazottak, az Országos Bírósági Hivatal elnökének utasítása alapján, írja az Index.
A rendkívüli helyzet szeptember 15-e óta tart, amikor a törvénymódosítás után tömegével indultak a gyorsított eljárásban tárgyalandó ügyek. Szegeden azóta már 276 ítéletet hoztak, a bírák hosszabbított munkanapokon, hétvégén is dolgoznak.
Zalaegerszegen és Pécsett várhatóan tíz bíró folyamatos munkájára lesz szükség, ha lezárják a horvát határt.
Index
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Úgy tűnik, idén a középvezetők maradtak le a legjobban a bérversenyben: átlagosan kevesebb mint 7 százalékkal nőtt a fizetésük, miközben több... Teljes cikk
Az Egyenlő Díjazás Napja idén október 27-re esik. Ettől a szimbolikus naptól kezdve olyan, mintha a nők az év végéig „ingyen” dolgoznának a... Teljes cikk
A minimálbér-emelés hatása messze túlmutat a bérek korrekcióján – az egész ügyviteli és adminisztrációs folyamatra kihat, ezért érdemes... Teljes cikk
- Ezek a NAV első tapasztalatai az adategyeztetési eljárásról 8 hónapja
- NAV-elnök: az új adategyeztetési eljárás egyfajta ingyenes konzultáció 9 hónapja
- Ez a változás érintheti a munkajogi perek nagy részét! 10 hónapja
- Nincs elég írnok a bíróságokon, óriási a baj 13 hónapja
- Így nő a bíróságokon dolgozók illetménye 1 éve
- Mit tehetek, ha a munkáltató nem tartja be a felmondási kötelezettségeket? 1 éve
- Ez jelenthet kiutat a nehézségekkel küzdő vállalkozások számára 2 éve
- Halálos kimenetelű munkabalesetet próbált eltitkolni egy férfi, szabadságvesztésre ítélték 2 éve
- Emberkereskedelem és kényszermunka miatt ítéltek el három embert 2 éve
- Egy millió fontot követel volt munkahelyétől a menedzser tönkrement lelki és testi egészsége miatt 2 éve
- A makói gumigyár vezetősége beperelte a Gumiipari Szakszervezeti Szövetséget és annak elnökét 2 éve

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?