Újabb egy milliárdot szán a bérekre a Tesco
A Tesco 1 milliárd forintos bérfejlesztést jelentett be Magyarországon. A vállalat összes hazai áruházában és raktárában dolgozó munkatársa többségének - az aktív kollégák 70 százalékának - fizetése nő, közölte a vállalat. 2015 júliusa óta 7,4 milliárd forintot fektetett a kereskedelmi cég a bérek emelésébe.
Ezzel egy időben az áruház- és boltvezetők, valamint az áruházakban dolgozó vezetők bérébe is fektet a vállalat, miközben szintén emelkedik több mint 800, a logisztikai központokban dolgozó Tesco-munkatárs fizetése. A béremelés 2017. július elsejétől lép életbe, annak pontos mértéke munkaköri szintenként eltér.
Néhány héttel ezelőtt arról szóltak a hírek, hogy a Tesco magyarországi dolgozói munkalassításra készülnek, mert a cég nem akart újabb emeléseket végrehajtani júliusban, a januári kötelező minimálbéremelés óta. A szakszervezetek is összefogtak a cél érdekében.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
2026 júniusától életbe lép az uniós bértranszparencia irányelv, amely alapjaiban formálja át a cégek bérpolitikáját és HR-folyamatait. A... Teljes cikk
Bő egy évük van a munkaadóknak, hogy megfeleljenek az EU-s bértranszparencia irányelv követelményeinek. Papp Tamás István HR szakértő friss... Teljes cikk
2025 első negyedévében a legmagasabb bruttó átlagkereset Budapest II. kerületében 1,16 millió forint volt, míg a legalacsonyabb a Cigándi járásban... Teljes cikk
- Új ügyvezető a Praktiker élén 3 hónapja
- 6 tipp, ha extra bevételt szeretnénk a jelenlegi munkánk mellett 4 hónapja
- Így jönnek ki a cseh családok a jövedelmükből - országos felmérés készült 5 hónapja
- Ennyivel emeli a béreket idén a Tesco 5 hónapja
- Rekordszintre nőtt a fiatalok jövedelme - átlagosan ennyiből gazdálkodnak 5 hónapja
- Bérfejlesztést hirdetett az Auchan 6 hónapja
- Ilyen szabályok vonatkoznak a tartós befektetésből származó jövedelemre 6 hónapja
- Változás - mostantól így védi a magyar gazdálkodókat a törvény 6 hónapja
- Jelentős további béremelések várhatóak a vízügyi dolgozóknál 6 hónapja
- Hogyan veszik figyelembe nyugdíjnál, ha két részmunkaidős állásom van? 7 hónapja
- Mitől lesz valóban befogadó munkahely egy munkahely? - a Tesco megmutatja 8 hónapja