Képzés és munka tartós munkanélkülieknek
Az Európai Unió támogatásával tartós munkanélkülieket segítő képzési modellkísérletbe kezd Nyíregyházán az Első Nyírség Fejlesztési Társaság - közölte Váradi Zsuzsanna, a szervezet vezetője az MTI-vel.
Tájékoztatása szerint az érintettek, akiket egyéni jelentkezés alapján most választanak ki, júniustól ülnek iskolapadba, s könnyűgép-kezelői, közterületi fenntartói- és karbantartói, valamint takarítói szakképesítést szerezhetnek.
A kiválasztottak először személyiségfejlesztő, munkaerő-piaci és motivációs tréningen vesznek részt, majd júliustól indul szakmai képzésük, amely 2011. február végéig tart. A kilenc hónapos időtartam alatt a kísérletbe bevont, tanuló felnőtteknek havonta, személyenként 55.000 ezer forint megélhetési támogatást adnak.
Váradi Zsuzsanna hangsúlyozta: a sikeresen vizsgázók közül húsz szakképesítést szerzett munkavállalónak elhelyezkedési lehetőséget is biztosítanak, az önkormányzati alapítású Nyíregyházi Városüzemeltető és Vagyonkezelő Kft.-nél. Egy évig lesz garantált a munkahelyük, hogy gyakorlatot is szerezhessenek, s alkalmazásuk ideje alatt a napi hat órás munkaviszonyért havonta bruttó 80.000 forint bért kapnak.
A szektorok összefogása a hátrányos helyzetű emberekért elnevezésű képzési modellkísérlet az Európai Szociális Alap több, mint 85 millió forint összegű támogatásával valósul meg. Az Első Nyírségi Fejlesztési Társaság a programmal mintát szeretne adni ahhoz, hogy miként vonjanak be tartós munkanélkülieket piacképes szakmát adó képzésbe Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, ahol jelenleg is mintegy 60.000 a nyilvántartott álláskeresők száma, s közöttük 50 százaléknál nagyobb a szakképzetlenek aránya.
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A nemzetközi adatok szerint az orvosok körében 43–80 százalék, a rezidensek körében 40–80 százalék a kiégés gyakorisága. A magyar orvosok... Teljes cikk
Az Erasmus-vitát az indította el, hogy az EU szerint nem volt elég átlátható, kik irányítják a modellváltó magyar egyetemeket, ezért kizárták... Teljes cikk
Az Országgyűlés hétfői ülésén a DK arról kérdezte a kormányt, hogyan maradhat fenntartható a nyugdíjrendszer a csökkenő születésszám mellett. Teljes cikk
- Az amerikai dolgozók több mint fele saját zsebből fizeti a képzéseket, amiket munkáltatója nem áll 3 hete
- Az AI hetente egy teljes munkanapot megtakaríthat a dolgozóknak, ha képzik őket 3 hete
- Érzékenyítő képzést indított takarító munkatársainak a B+N Csoport 3 hete
- A vezetés nem jutalom, hanem szakma: a mikromenedzsment nem HIBA, hanem HIÁNY 1 hónapja
- Dolgoznának, de nem tudnak – 26 millió ember rekedt a munkaerőpiac szélén Európában 1 hónapja
- Új alelnök a Közép- és Kelet-Európai Bankszövetség élén 1 hónapja
- Képzés helyett AI-ba fektetnek a munkaadók 1 hónapja
- A legtöbb dolgozójára kiterjeszti az AI-s gyorsképzési követelményt a bankcég 1 hónapja
- Használd az AI-t! – mondják a cégek, csak képzést meg előfizetést nem adnak hozzá 1 hónapja
- "Kiégtünk, mielőtt elkezdtünk volna élni" – A Z generáció fele már most túl fáradt a munkához 1 hónapja
- Pilótaválság a láthatáron: a légitársaságok munkaerőhiánya új szintre lépett 2 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?