Ember a rendszer mögött - akik a családbarát vállalatok intézkedései mögött állnak - 1. rész
A Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom idén is meghirdette családbarát vállalatokat díjazó pályázatát „Az Év Családbarát Vállalata” címen. Ebből az alkalomból interjúk készültek olyan személyekkel, akik ezzel a témával foglalkoznak. Egy-egy személyes történetet mesél el, ez alkalommal Révész Bálint, a K&H Bank HR Személyügyi szolgáltatások vezetője.
Bálint, a K&H Bank több ízben nyert Családbarát Vállalat díjat, sokat dolgozunk együtt azon, hogy minél több családbarát szervezet működjön Magyarországon. Nektek sok intézkedésetek ismert, jól működnek, de van-e kedvenc történeted? Miből nyered az inspirációt a tovább lépéshez?
Van kedvenc történetem, ami egy fa építőkockáról szól. Ez szimbolizálja számomra azt, hogy miért jó HR vezetőként dolgozni a K&H-nál. Ezt a kockát az íróasztalomon őrzöm, olykor erőt merítve belőle.
A kockát sok társával együtt egy fizikai állományba tartozó munkatársunktól kaptam, aki saját kezével esztergapadon készítette azokat, története van...
Munkatársunk - egy közlekedési baleset következtében - egyedül maradva nevelte súlyosan beteg gyermekét, majd ismét társra lelt, ráadásul a bankban, és újabb gyermekkel gazdagodott a K&H nagy családja. Munkatársunk több Családbarát intézkedésünk eredményeit élvezhette: rendszeres szociális támogatást nyújtottunk gyermeke ápolásához, 2. gyermeke születésekor segítettük a gyermek gondozásához szükséges eszközök megvásárlásában, a K&H-nál a törvényben meghatározott mértéknél több apaszabadság biztosításával segítettük az újszülött körüli teendők ellátásában, párja pedig a Kismama programunk révén visszatérhetett közénk.
Munkatársunk a fa építőkockákkal szeretett volna hozzájárulni a Családbarát munkahelyi szobánk játékokkal való gazdagításához. A kockákból egyet megtartottam, mert számomra erről a kockáról mindig eszembe jutnak a "remény, szeretet, gyermekek, hála; szavai és az a felelősség, hogy jobbá tegyük a K&H-nál dolgozók mindennapjait a munkahelyen és azon túl is támogassuk őket családi életükben.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A KSH adatai szerint tavaly 41 300 magyar vándorolt külföldre, és 2020 óta folyamatos a növekedés. Sokakat vonz a magyarországinál magasabb fizetés... Teljes cikk
Hatalmas lehetőségeket látnak a HR vezetők abban, hogy a készségeknek nagyobb szerep jusson a HR-ben. Az átfogó készségalapú stratégia... Teljes cikk
A férfiak vállalkozási aktivitása – korosztálytól és vállalkozási típustól függetlenül – jellemzően magasabb a nőkénél. A férfiak mintegy... Teljes cikk
- Bejelentették: mérnöki nagyhatalommá tenné Magyarországot ez az új beruházás 6 napja
- Meghosszabbított határidő: még pályázhatnak a felelős kkv-k 15 milliós támogatásra 6 napja
- Fagyigép, masszázs, borhűtő a munkahelyen: hódíthatnak az irodahotelek 2 hete
- "Drámai a helyzet", több száz munkahely került veszélybe a parajdi sóbányánál 3 hete
- Akár 75 millió forintos támogatást is kaphatnak a fiatal gazdák 3 hete
- Fejleszt a BAT - 450 új munkahely létesül a Dél-Dunántúlon 3 hete
- Munkahelyi bölcsőde kialakítására lehet pályázni 3 hete
- Íme 40 megbízható munkaadó 3 hete
- Pszichológiai biztonság: ez lehet a legjobb munkahelyek sikerreceptje 4 hete
- Ezt a hibát ne kövesd el generációs témában: itt a friss kutatás 4 hete
- Mental Liget- A munkahelyi mentális jóllét fesztiválja cégvezetőknek és HR szakembereknek a Magyar Zene Házában 1 hónapja