15 millió forinttal tartozik egy kaposvári cég dolgozóinak
Múlt év októbere óta nem fizet dolgozóinak a kaposvári Finomságok Kft, az alkalmazotak bíróságon követelték elmaradt bérüket.
A munkavállalók ügyvédje a Somogyi Hírlapnak elmondta, a munkaügyi bíróságon peres egyezséget kötöttek a munkaadó képviselőjével. A megállapodásban rögzítették, hogy a Finomságok Kft. öt napon belül kiadja az egykori dolgozók munkáltatói igazolásait és harminc napon belül kifizeti elmaradásait, amely több mint 15 millió forint.
A Finomságok Kft.-vel szemben felszámolási eljárás is indult, a dolgozók ennek keretében kaphatják meg az egyezségben kialkudott járandóságaikat.
hirado.hu/Független Hírügynökség
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A Rév-Bíró-Vart Metal Zrt. friss, mintegy 2,1 milliárd forintnyi értékű beruházása száztíz új munkahelyet hoz létre Mezőtúron - közölte... Teljes cikk
A lakóautókat gyártó Knaus Tabbert legújabb, mintegy 2,2 milliárd forintnyi értékű beruházása ötven új munkahelyet hoz létre Nagyorosziban -... Teljes cikk
A Samsung Electronics dél-koreai dolgozóinak 93 százaléka megszavazta a sztrájkot a bónuszvita miatt, ami tovább mélyíti a konfliktust a világ... Teljes cikk
- Elítélték a bejárónőt, aki saját munkáltatóját lopta meg 6 hónapja
- Ez a változás érintheti a munkajogi perek nagy részét! 1 éve
- Nincs elég írnok a bíróságokon, óriási a baj 1 éve
- Így nő a bíróságokon dolgozók illetménye 1 éve
- Halálos kimenetelű munkabalesetet próbált eltitkolni egy férfi, szabadságvesztésre ítélték 2 éve
- Emberkereskedelem és kényszermunka miatt ítéltek el három embert 2 éve
- Egy millió fontot követel volt munkahelyétől a menedzser tönkrement lelki és testi egészsége miatt 2 éve
- A makói gumigyár vezetősége beperelte a Gumiipari Szakszervezeti Szövetséget és annak elnökét 2 éve
- Tizenegy éve nem emelkedett a tűzoltók alapilletménye 3 éve
- Mit tehetek, ha nem adják ki a kilépési papírjaim és a fizetésem? 3 éve
- Cipősarokkal ütlegelte főnökét, 140 óra közmunkát kapott a kaposvári nő 3 éve

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?