215 embert bocsát el a K&H a bankadó miatt
A nyereséges második negyedévet követően mínuszba fordult a harmadik negyedévben a K&H Bank adózott eredménye, ekkor számolták el a bankadót. A bank a rossz kilátásokra hivatkozva elbocsájtja dolgozóinak 5,8 százalékát - értesült a Világgazdaság.
A 2011-es évre a gazdasági kilátások nem egyértelműek, ennek eredményeként a hitelezési tevékenység várhatóan mérsékelt marad, amely negatívan hat a működési eredményre. A gazdasági várakozások, a hitelköltségek és a bankadó összege arra kényszeríti a K&H-t, hogy 5,8 százalékkal csökkentse dolgozóinak létszámát, azaz 215 munkavállalótól válnak meg.
A K&H Biztosító helyzetéről Luc Cools, a biztosító vezérigazgatója elmondta, hogy az 1,3 milliárd forintos különadó mellett magas összeg viharkárok terhelték a társaságot a negyedév során. Negatív kilátásaik miatt a társaság 22 munkatársától válik meg.
Világgazdaság
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
Megszületett a 2026-os bérmegállapodás a BKV Zrt.-nél, az idén összesen 9,2 százalékkal emelkednek a bérek a társaságnál - közölte a cég szerdán az MTI-vel. Teljes cikk
A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13... Teljes cikk
A magyar tulajdonú B+N Csoport a 8. helyen végzett a világ legnagyobb takarítórobot-flottákat üzemeltető vállalatai között a FieldBots Radar 2025... Teljes cikk
- 200 ezer banki dolgozó veszítheti el a munkáját az AI miatt Európában 3 hete
- Ez a 10 szakma adja a leépítések ötödét – sokan nem számítanak rá 1 hónapja
- Az AI csak fedősztori: ez az igazi oka a leépítéseknek 1 hónapja
- Elbocsátottak karácsony előtt? Nem vagy egyedül. 1 hónapja
- Észrevétlen fordulat: az AI ismét munkát ad a pályakezdőknek 1 hónapja
- Kollektív elbocsátást jelentett be az egyik legnagyobb román autóipari cég 1 hónapja
- Több mint száz dolgozót küld el a barkácsáruházlánc 1 hónapja
- Ötszáznál több munkahelyet szüntet meg szomszédunkban a Bosch 2 hónapja
- Sokkoló döntés év végén: 140 embernek mond fel a Gattyán-birodalom 2 hónapja
- Egyre jobban félnek a dolgozók , hogy a mesterséges intelligencia elveszi a munkájukat 2 hónapja
- Válságspirálban az RTL: akár ezernyi munkahely is megszűnhet 2 hónapja

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig