A jól keresők járnak jól az új adócsomaggal
A minimálbéresek nem járnak jól a jövő évi adómódosításokkal, a 230 ezer forint felett keresők azonban 17 ezer forintnyi adót takaríthatnak meg maguknak havonta. A munkáltatók legfeljebb hétezer forintot nyerhetnek, a társaságok helyzetét viszont nagyban befolyásolja a kedvezményrendszer átalakítása - összegzi a kormány adóterveit a Napi Gazdaság.
Az új adóváltozásokkal rosszul járnak azonban a minimálbéren keresők, hiszen számukra egy technikai jellegű elemben merül ki az átalakítás: adójóváírás helyett nulla kulccsal adóznak. A minimálbér felett fokozatosan egyre több az, ami a magánszemélyeknél marad, ám ez havi 63 ezer és 141 ezer forint között (ez a jelenlegi 18 százalékos sávhatár) nem jelent komoly plusz összegeket. Fokozatosan több, de legfeljebb 2880 forint a jövedelemadó-csökkenés havonta. Efölött kezd el komolyabb mértéket ölteni a megnyert adó.
A munkáltatók terhei havi szinten legfeljebb hétezer forinttal csökkennek alkalmazottanként: 140 ezer forintig lehet ugyanis alkalmazni a csökkentett, 27 százalékos tb-járulékot. A hírek szerint a tb-járulékokból, ezen belül is az egészségbiztosítási járulékból csípik le jövőre az öt százalékpontot, amivel mérséklődik a munkabért terhelő 32 százalékos járulék. Ez a megkülönböztetés azért szükségeltetik, mert ezek a járulékok elkülönült alapokba kerülnek, és nem a központi költségvetésbe.
Összességében tehát egy munkavállaló bruttó bérére vetítve legfeljebb 24 340 forint takarítható meg, ebből hétezer forintot a munkaadó, a fennmaradó összeget pedig a munkavállalóé spórolhatja meg.
Napi Gazdaság
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A magyar egészségügyben nemcsak az alacsony bérek, hanem a rossz munkahelyi légkör is egyre több dolgozót taszít el a pályától. Egy friss... Teljes cikk
Bár egyes egyetemi szakokkal kifejezetten alacsony fizetés vár a pályakezdőkre, ezek továbbra is népszerűek a felvételizők körében. Teljes cikk
A szakszervezet szerint a szervezet „vízfejűvé” vált. Teljes cikk
- Megnyílt az igénylés: több tízezer forint támogatást kaphatnak a minimálbéreseket foglalkoztató cégek 1 hónapja
- Márciustól vehető igénybe a minimálbéren foglalkoztatottak után járó kompenzációs támogatás 2 hónapja
- Alulról a negyedik helyen áll a magyar minimálbér az EU-ban - mutatjuk a számokat 2 hónapja
- Ezt tervezi a Tisza Párt munkaügyben 2 hónapja
- Kinek jár és mennyi a nyugdíj előtti álláskeresési segély? 2 hónapja
- Becsapós béremelés: kevesebb pénz a zsebben? 3 hónapja
- Minimálbérből lakáshitel? Már közel 24 millió forint is elérhető 3 hónapja
- Garantált bérminimum 2026 4 hónapja
- Hogyan változnak jövőre a minimálbérhez kötött járadékok? 4 hónapja
- Ekkora fizetésemelések várhatóak a magyar munkaerőpiacon 2026-ban 4 hónapja
- Orbán Viktor: januártól 700 ezer család jövedelme nő biztosan 5 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?