A kazincbarcikai kórház privatizációja ellen tüntetnek
Tüntetéssel tiltakoznak a kazincbarcikai kórház működtetésének magánkézbeadása ellen a helyi civil és egyéb szervezetek, a tervek szerint a demonstrációt november 15-én tartják - nyilatkozta a távirati irodának Rizner József, az Összefogással Barcikáért Egyesület elnöke.
Hozzátette: céljuk az, hogy gondolja újra az önkormányzat a döntését, amely szerint a kórház működtetését magánkézbe adja. Arról is beszámolt, hogy a tüntetésen felszólal Éger István, a Magyar Orvosi Kamara elnöke, Tóth Judit, a városi kórház aneszteziológusa és Fazekas Éva az EDDSZ Borsod megyei elnöke.
Mint mondta, a pályázati kiírás megjelent, és nem véletlen a demonstráció november 15-i dátuma, ugyanis ekkora esik a tenderbontás. Véleménye szerint a kórház adósságáért, - amely mintegy 258 millió forintra tehető - egy komplett kórházat kaphat a leendő működtető, ezt az adósságállományt kell ugyanis mindösszesen átvállalnia.
Az észak-borsodi település önkormányzata október közepén döntött arról, hogy nyilvános pályázatot ír ki a kazincbarcikai városi kórház hosszú távú működtetésére. A pályázat a város önkormányzatának közfeladatát képező egészségügyi feladatok 20 évre történő átadásáról és a hozzá kapcsolódó vagyonkezelői jog átruházásáról szól.
- 2025.09.25recruiTECH BLUE konferencia A BLUE konferencia azoknak a kékgalléros toborzásban és foglalkoztatásban érintett HR vezetőknek, toborzási szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a céljaikért a munkaerőpiacon. Gyere el és tanuljuk, fejlődjünk közösen!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A nyugdíjas-élelmiszerutalványt nemcsak a nyugdíjasok, hanem a más, nyugdíjszerű ellátásban részesülők, így a fogyatékossággal élők is... Teljes cikk
Az elmúlt időszakban megjelent téves állításokkal szemben a teljes foglalkoztatotti létszám csökkenése és a foglalkoztatott harmadik országbeliek... Teljes cikk
Valótlan adatot használt a kormány az orvosi bérekről szóló kampányában – derül ki a Magyar Orvosi Kamara által kikért hivatalos adatokból. A... Teljes cikk
- Szakemberhiány miatt szünetel több vizsgálat az Oroszlányi Szakrendelőben 1 éve
- Komoly nehézségeket okoz a kórházakban, hogy januártól nem alkalmaznak bérnővéreket 2 éve
- Veszélybe került az ügyeleti ellátás a Szent Imre kórház szülészetén az orvoshiány miatt 2 éve
- Rendszerátalakítás az egészségügyben: Hétszázból hét védőnő elégedett 2 éve
- Jászberényben is csak munkaidőben lehet szülni, annyira kevés az orvos és a nővér 2 éve
- Szakszervezet: kirúgással fenyegetik a védőnőket, ha nem írják alá az új szerződésüket 2 éve
- Lemondott a kórházigazgató, aki fehérgalléros bűnözőknek nevezte kollégáit 2 éve
- Komoly hiba: Nyolcezren kimaradhattak az ápolói béremelésből 2 éve
- Virtuális kórházak, digitális orvoslás - Ez a jövő egészségügye 2 éve
- Valaki nagyot hibázhatott, belső vizsgálat indult a ceglédi kórházban 3 éve
- Orvoshiány miatt megszűnik az Uzsokiban a tüdőgyógyászati ügyelet 3 éve