A kormány már nem is bánja annyira az elvándorlást
Varga Mihály szerint 40 ezer ember javítja azzal a statisztikát, hogy külföldre ment dolgozni. Azért is jól tették, mert milliárdokat utalnak haza - írja az Origo.
A miniszter elmondta, 2010 és 2013 második negyedévei közötti időszakban 155 ezerrel nőtt a foglalkoztatottak száma, és ebből 40 ezer fő dolgozik külföldön, ezzel isjavítva a statisztikát.
Surányi György korábbi jegybankelnök is hasonló adatokról számolt be, felidézte, hogy hónapról-hónapra csökken a versenyszférában foglalkoztatottak száma, a foglalkoztatási adatok pedig csak a külföldiek és a közmunkások miatt javultak.
Varga Mihály reagált Chikán Attilának, az első Orbán-kormány egyik gazdasági miniszterének a megjegyzésére is, aki szerint nem jön annyi külföldi tőke Magyarországra, mint tíz vagy húsz évvel ezelőtt. A nemzetgazdasági miniszter szerint egy multi csak egyszer tud bejönni az országba, korábban pedig még átalakulóban volt a magyar gazdaság, ezért volt akkora a tőkebeáramlás. Azt Varga Mihály is elismerte, hogy alacsony a beruházások szintje, főként azért, mert az energiaszektor kivár a kormány rezsicsökkentési lépései miatt.
Origo
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A 2024-es 32,2 százalékos, majd a 2025-ös 21,2 százalékos emelés után újabb 10 százalékkal emelkedik a tanítók, a tanárok és az óvónők bére -... Teljes cikk
Kutatások szerint a dolgozók pénteken 20–35%-kal kevesebb feladatot végeznek el, mint a hét többi napján. A szakértők szerint a munkahelyeknek... Teljes cikk
A kulturális közfeladatot ellátó foglalkoztatottak 2026. január 1-jétől beépülő jelleggel 15 százalékos béremelésben részesülnek. Teljes cikk
- A nem nappali képzésben részt vevő hallgatók számának alakulása 1 hónapja
- Megfordult a trend: meredeken csökken a brit bevándorlás 1 hónapja
- Árnyalt jövőkép a magyar cégeknél: kiderült, mitől tartanak leginkább 1 hónapja
- HR Tehetségek 2025: Bacsó György 1 hónapja
- Az általános iskolákban foglalkoztatott pedagógusok száma korcsoportok és nemek szerint - grafikon 2 hónapja
- HR tehetségek 2025: Varga Vilmos 2 hónapja
- Perelhető-e a munkáltató, ha megsérti az egyenlő díjazás elvét? 2 hónapja
- Csökkent a Tesco, bővült a Lego: így alakultak a létszámok a nagyoknál 3 hónapja
- "Elkezdik majd böngészni az állásportálokat" - lavina indulhat be, ha kirakatba kerülnek a fizetések 3 hónapja
- Tömegesen mennek el a dolgozók – a magyar cégek még mindig nem értik, miért 3 hónapja
- A bruttó átlagkereset nemzetgazdasági áganként - grafikon 4 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa