Adózási határidők járnak le hétfőn
Hétfő éjfélig kötelesek átutalni az egyszerűsített vállalkozói adó (eva) első negyedéves előlegét az így adózók - írja a Világgazdaság.
A második és harmadik negyedéves előlegeket július 12-ig és október 12-ig várja az adóhivatal, december 20-ra pedig az előlegeket ki kell egészíteni az adó éves várható öszszegére.
Hétfőn jár le a szakképzési hozzájárulás és a hitelintézetijáradék-előlegek befizetési határideje is.
Világgazdaság
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A 2024-es 32,2 százalékos, majd a 2025-ös 21,2 százalékos emelés után újabb 10 százalékkal emelkedik a tanítók, a tanárok és az óvónők bére -... Teljes cikk
Kutatások szerint a dolgozók pénteken 20–35%-kal kevesebb feladatot végeznek el, mint a hét többi napján. A szakértők szerint a munkahelyeknek... Teljes cikk
A kulturális közfeladatot ellátó foglalkoztatottak 2026. január 1-jétől beépülő jelleggel 15 százalékos béremelésben részesülnek. Teljes cikk
- Hogyan bizonyítsa a HR a saját jelentőségét? 7 hónapja
- Átadták a Szakképzési Díjat: itt vannak a győztesek 10 hónapja
- SZÉP-kártyások figyelem! Közeledik a díjmentes felhasználás határideje 10 hónapja
- Varga-Bajusz Veronika: fontos előrelépést hozott a szakképzés megújítása 12 hónapja
- Szakképzési Díj: hamarosan zárul a pályázati határidő 13 hónapja
- Svájci-magyar együttműködésben elindult a "Szakképzési program Magyarországon" 1 éve
- Elindult a keresztféléves felvételi 1 éve
- Tavaly közel 79 ezer megváltozott munkaképességű munkavállaló foglalkoztatása helyett fizették be a cégek a rehabilitációs hozzájárulást - interjú az euChance Programról 1 éve
- Pölöskei Gáborné: a szakképzés alkalmassá vált a tanulói karrierépítésre 1 éve
- Ekkortól lép életbe az érzelemfelismerő rendszerek munkahelyi használatának tilalma 1 éve
- A 27 EU-tagállam közül 24 többet fordít a nyugdíjasaira, mint Magyarország 2 éve
A tudás törvényei: a megértés kulcsa