kapubanner for mobile

Aláírta a foglalkoztatás-politikai megállapodást a VDSZSZ

A VDSZSZ Szolidaritás aláírta a foglalkoztatás-politikai megállapodást a MÁV-START Zrt.-vel - közölte a vasúti személyszállító társaság hétfőn az MTI-vel.

Közleményükben utalnak arra, hogy a foglalkoztatás-politikai megállapodást egy hónappal ezelőtt a Vasutasok Szakszervezete, a Mérnökök és Technikusok Szabad Szakszervezete, a Vasutasok Független Szakszervezeti Szövetségével már aláírta, a VDSZSZ Szolidaritás azonban akkor csak szignálta.

Halasi Zoltán, a VDSZSZ Szolidaritás MÁV Start társasági szervezete vezető ügyvivője az MTI-nek elmondta, hogy szakszervezetük a MÁV-START-tal rögzítette a munkakörülmények javításáról szóló intézkedéseket, majd ezt követően írták alá a korábban szignált foglalkoztatás-politikai megállapodást. A szakszervezeti vezető jelezte, hogy a foglalkoztatás-politikai megállapodás független a bértárgyalásoktól.

A MÁV-START Zrt. közleményében szerepel, a cég vezetése bízik abban, hogy a bértárgyaláson a Vasutasok Szakszervezete, a Mérnökök és Technikusok Szabad Szakszervezete, a Vasutasok Független Szakszervezeti Szövetségével együtt a VDSZSZ Szolidaritás is elfogadja és aláírja a 6,9 százalékos, minden munkavállalóra kiterjedő béremelést, amely egyébként közel 1,5 százalékkal meghaladja az Országos Érdekegyeztető Tanács 2008. évre vonatkozó béremelési javaslatának alsó határát.

Halasi Zoltán elmondta, hogy a bértárgyalások folytatódnak, kérik a kiszervezés miatt a további 10 százalékos béremelést 2007. július elsejéig visszamenőleg, illetve a 2,5 havi bért személyenként a MÁV Cargo privatizációs bevételéből. Követelésük nyomatékaként 2008. február elsejétől meghatározatlan időre sztrájkot hirdettek.
  • 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Kínai gigaberuházás Tatabányán: 43 milliárd forint, 800 új munkahely

A Zoomlion kínai nehézgépgyártó 43 milliárd forint értékben építi meg első európai intelligens üzemét Tatabányán, aminek a nyomán nagyjából... Teljes cikk

Magyar Revolut: 12 kérdés, amire még nincs válasz

A Revolut magyarországi fióktelepének indulása új korszakot nyithat a hazai pénzügyekben, különösen a több mint 2 millió felhasználó számára.... Teljes cikk

Kiderült: ennyit visznek haza az Audi dolgozói Győrben

Az Audi Hungariánál megszületett az új, két évre szóló bérmegállapodás, amely egyszeri, akár egymillió forintos kifizetést is tartalmaz. Bár... Teljes cikk