Augusztusban nem változott a munkanélküliségi ráta Németországban
Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokat2020 augusztusához képest 377 ezerrel csökkent a munkanélküliek száma - közölte a német szövetségi munkaügyi hivatal.
Augusztusban az előző havival megegyező 5,6 százalékos munkanélküliségi ráta alakult ki Németországban a német szövetségi munkaügyi hivatal, a Bundesagentur für Arbeit (BA) keddi jelentése alapján. A BA nyilvántartása szerint augusztusban 2,578 millióan voltak munka nélkül Németországban, nominálisan 12 ezerrel kevesebben mint az előző hónapban, szezonális kiigazítással viszont 53 ezerrel többen. Az egy évvel korábbihoz, 2020 augusztusához képest 377 ezerrel csökkent a munkanélküliek száma. Augusztusban a júliusival megegyező, 5,6 százalékos munkanélküliségi ráta alakult ki Németországban, 0,8 százalékponttal alacsonyabb a 2020 augusztusinál. Az augusztusi munkanélküliségi ráta megegyezett a piaci várakozásokkal.
A Destatis német szövetségi statisztikai hivatalnak a Nemzetközi Munkaügyi Szervezet, az ILO metodikájával végzett számításai szerint júliusban a júniusival megegyező 3,7 százalékos volt a munkanélküliségi ráta Németországban. Egy évvel korábban, 2020 júliusában 4,2 százalékos volt a munkanélküliségi ráta Németországban az ILO szabványa szerint.
MTI
- 2026.06.05Bértranszparencia Az irányelv legfontosabb újdonságairól és kötelezettségeiről. A munkáltatókat érintő jogi és HR-es kihívásokról. Gyakorlati példákról, amelyek segítenek megérteni a kockázatokat. Megoldási stratégiákról: hogyan lehet a megfelelést eszközzé tenni a munkahelyi bizalom és a munkáltatói márka erősítésében.
Részletek
Jegyek
- 2026.06.15Stratégiai emberi erőforrás szaktanácsadó szakirányú továbbképzés A képzés valós szervezeti helyzeteken, gyakorló HR-vezetők tapasztalatán és emberközpontú stratégiai szemléleten keresztül ad azonnal alkalmazható tudást.
Részletek
Jegyek
- 2026.06.18Mesterséges intelligencia üzleti használata - a rejtett kockázatok Az előadás célja, hogy gyakorlati, adatvédelmi és AI jogi szempontból is bemutassa a mesterséges intelligencia üzleti használatának legkritikusabb kockázatait. Kiemelt fókuszt kap, hogy milyen adatokat tilos, de legalább is nem jó ötlet AI rendszerekbe bevinni és hogyan történik mindez a valóságban, akár észrevétlenül.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek

Az ördög Pradát visel: mit tanulhat a HR a popkultúra legtoxikusabb főnökétől?