kapubanner for mobile
Megjelent: 17 éve

Az ismeretlentől való félelelem, és az átváltható szaktudás hiánya miatt utasítjuk el a multikat

A társadalmi státus, a lakóhely és a pártállás is befolyásolja a multikhoz való viszonyulást. Az ismeretlennel szembeni előítélet, a tapasztalat és átváltható szaktudás hiánya okozza a multik hazai elutasítottságát, és ezt a képet a pártszimpátia csak tovább árnyalja - jelentette ki a Világgazdaságnak Závecz Tibor, a Szonda Ipsos kutatási igazgatója.

A magyarországi megkérdezetteknek csupán 37 százaléka pártolja nagytőkét és a multikat, 55 százalékuk úgy véli, már most is sok a multinacionális vállalat Magyarországon - idézi a Szonda Ipsos felmérését a Világgazdaság.

Az elutasító hozzáállás oka többrétű, az azonban egyértelműnek tűnik: a társadalmi státus, a lakóhely és a pártállás is befolyásolja a multikhoz való viszonyulást. Az ismeretlennel szembeni előítélet, a tapasztalat és átváltható szaktudás hiánya okozza a multik hazai elutasítottságát, és ezt a képet a pártszimpátia csak tovább árnyalja - jelentette ki a Világgazdaságnak Závecz Tibor, a Szonda Ipsos kutatási igazgatója.

Az MSZP szavazóznak 54 százaléka pártolja, míg 41 százaléka elutasítja a külföldi tőkét. A Fidesz-tábornál 35 százaléknyi támogatóra 62 százaléknyi elutasító jut.

Az iskolai végzettség szerint is megosztott a kép. A nyolc általánost vagy kevesebb osztályt végzettek az átlagnál nagyobb arányban utasítják el a nagy cégeket, a szakmunkások jelentik az átlagot, a középiskolát végzettek, diplomások pedig azt meghaladó módon támogatják. Az sem mindegy, hogy főiskoláról vagy egyetemről kerülnek ki az emberek: míg az előbbiek 41-50 százalékos arányban nem szívlelik, utóbbiak 59-38 százalékos arányban támogatják a nagy külföldi vállalatokat.

Világgazdaság
  • 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznakinfo button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Ábécésorrendben, egyesével mondtak fel a Vasmű 1700 dolgozójának

Volt, aki két órát állt sorban, hogy felmondjanak neki. Teljes cikk

Kutatás: gyökeres változásokat hozhat a banki szektor működésében az AI

Jelentős hatékonyságnövekedést és új üzleti lehetőségeket teremtve hoz gyökeres változásokat a pénzügyi szolgáltatások, különösen a banki... Teljes cikk